کد خبر: ۵۰۹۱۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶

چوب نما در سال 2020 از اهمیت بالایی برخوردار است لذا انگیزه افراد به استفاده از متریال های مدرن در زندگی رو به افزایش است و از رایج ترین آنها می توان به استفاده از از چوب ترمووود اشاره داشت. هر روزه طراحی مکان ها از طراحی های سنتی فاصله می گیرد. استفاده از متریال های مدرن یکی از ملزومات طراحی و دیزاین در دنیای مدرن است.

به کارگیری بردن چوب در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان، استخر، ویلا و … در سال 2020 بسیار مورد توجه آدم ها قرار گرفته است. به کار بردن چوب جلوه و زیبایی منحصر به فردی به نمای داخلی و خارجی ساختمان میدهد لذا در دیزاین و اجرا پروژه های بنایی مورد توجه معمارین قرار گرفته است.

تعریف ترمووود یا چوب نما

ترمووود (Thermo wood) یا چوب ترموود یا چوب حرارت دیده ‌به انگلیسی Thermowood به فرآیند تیمار چوب گفته می شود که با استفاده از بخار آب و عملیات حرارتی انجام می شود و نتیجه آن افزایش طول عمر و دوام چوب می باشد.

چیست فرآیند تیمار چوب و انجام آن چطور است؟

فرآیند تیمار چوب بستگی دارد به نوع چوب، حجم و رطوبت اولیه که به طور میانگین بین ۴۸ تا ۹۶ ساعت زمان خواهد برد. این فرآیند به سه بخش اصلی تقسیم می شود:

  • خشک سازی در دمای بالا
  • عملیات حرارتی
  • خنک کردن

در این فرآیند، درجه حرارت بالایی به چوب اعمال می شود که باعث از بین رفتن عوامل جذب رطوبت شده و از کاهش عمر چوب توسط گلوکز، اسید سیتریک، رزین (صمغ) جلوگیری می کند که در قسمت داخلی چوب هستند به پروسه گفته شده متبلور کردن چوب گفته می شود. از بین رفتن این موارد و آفت ها موجب کاهش چشمگیر جذب رطوب و دفع آفات چوب می شود و باعث بهبود خواص فیزیکی، رنگ عالی و طول عمر بسیار بالا خواهد شد.

چطور از چوب در برابر تنش های محیطی جلوگیری کنیم؟

شاید برایتان جالب است که بدانید اما در واقع چوب ماده ای زنده به شمار می رود و برای مقاوم کردن آن در برابر تنش های محیط باید از آن در فضای باز با روش هایی نظیر فرآوری با روغن داغ، اشباع و فرآوری با حرارت انجام شود. جدیدترین روش مقاوم سازی چوب، ترمووود (ترموود) میباشد.

یک چوب نمای استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

  1. خالص و طبیعی بودن چوب
  2. ثبات داشتن ابعاد
  3. سبک بودن و از ماندگاری بالایی در انواع شرایط آب و هوایی برخوردار است

لیست قیمت چوب نما در سال ۱۳۹۹

با توجه به افزایش قیمت ارزی  که در سال ۹۹ اتفاق افتاد هر متر مربع چوب نما و نمای چوبی داخل ساختمان بستگی به نوع و متراژ دارد برای کسب اطلاعات بیشتر با مازند چوب آریا تماس بگیرید.

شرکت مازند چوب آریا به عنوان اولین شرکت تولید کننده چوب نما در ایران با آدرس اینترنتی Mcathermowood.com افتخار دارد تا اعلام کند چوب های تولید شده توسط ما از کیفیت بسیار بالایی نسب به چوب های فنلاندی برخوردارد می باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار