کد خبر: ۵۰۹۱۹۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷

مدیر کل امور موزه‌ها و اموال منقول تاریخی جزئیات برگشت محموله‌های میراث فرهنگی ایران از کشورهایی مانند اتریش و کانادا را تشریح کرد.

محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول تاریخی در گفت و گو با خبرنگار شفاف،درباره برگشت محموله‌های میراث فرهنگی ایران از کشور‌های دیگر گفت:تعدادی شیءتاریخی ایران در اتریش به سفارتخانه ما در این کشور  تحویل داده شده و وزارتخانه امور خارجه ما در حال هماهنگی  برای برگشت این آثار به کشوراست ، اما چون پرواز‌ها فعلا انجام نمی‌شوند برگشت آثار تحویل داده شده به سفارتخانه ما در اتریش مقداری تأخیر دارد و به محض برقراری پرواز‌ها انجام خواهد شد.

او افزود:سنگ قبری در ایتالیا کشف شد که متعلق به ایران بود. یک سنگ نقش برجسته متعلق به ایران نیز در کانادا است که کار‌های هماهنگی برگشت آن‌ها به کشورمان باید انجام شود.

مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول تاریخی گفت:مثلا درباره نقش برجسته متعلق به ایران که در کانادا است، ما سفارتخانه‌ای در این کشور نداریم و وزارتخانه امور خارجه ما تلاش می‌کند  با مذاکره از طریق کشور سوئیس که حافظ منافع کشور کانادا است، آثار مورد نظر را تحویل بگیرد.
انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار