کد خبر: ۵۰۹۲۰۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴

مدیرعامل بنیاد برکت از بیشترین سهم سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حوزه دانش‌بنیان در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش شفاف، سید امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام اظهار کرد: در سال ۹۸ ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه دانش بنیان بیشترین سهم سرمایه‌گذاری در کشور را داشته است.

او با بیان اینکه ۴ الی ۵ مجموعه در کشور ذیل ستاد اجرایی در حال آزمایشات ساخت واکسن کرونا هستند، گفت: در این زمینه از دنیا عقب نیستیم و طبق پروتکل‌های انجام شده تولید واکسن در مرحله تست انسانی قرار دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت افزود: اقدامات ستاد اجرایی در هماهنگی با دولت‌ها انجام می‌شود و سعی دارد با کمک دولت‌ها خلا‌های موجود را پر کند.

مدنی با بیان اینکه پروژه‌هایی را در زمینه‌های آبرسانی راه پل سازی و ... داریم، ادامه داد: با ورود به مجموعه ها، بنگاه‌ها و کارخانه‌هایی که در کشور به صورت نیمه راکد وجود داشت، توانستیم سرمایه در گردش آن را افزایش دهیم.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: ۵۰ درصد سهام بنگاه‌های راکد را در اختیار می‌گیریم و بعد از سرپا شدن پروژه از آن خارج می‌شویم.

او با بیان اینکه تاکنون به ۳۷۰ پروژه ورود کردیم و ۱۹۵ هزار شغل ایجاد شده است، افزود: بسیاری از بنگاه‌های سرپا شده در بورس وارد شدند و ارزش بالایی دارند و مستقیماً در اختیار مردم هستند، همچنین ستاد هیچ سهمی در آن‌ها ندارد.

مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه ۸۰ درصد اشتغال چین در مشاغل خرد است، بیان کرد: ما با مطالعات انجام شده بسیاری از طرح‌های اشتغالزایی را در مشاغل خرد و خانگی سرمایه گذاری کردیم.

مدنی ادامه داد: در حال حاضر ۵۴۰ نفر در شبکه تسهیلگران با کمک دولت فرمانداری و ... در حال فعالیت هستند و همچنین آن‌ها با شناسایی ظرفیت‌های موجود روستایی و با ارائه تسهیلات ارزان قیمت شغل ایجاد می‌کنند.

او با بیان اینکه سرمایه گذاری تمامی طرح‌ها ۱۰۰ میلیون تومان است که ۶۰ میلیون تومان آن را فرد و ۴۰ میلیون تومان را ستاد اجرایی به صورت تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، گفت: از اواسط سال ۹۷ تا کنون ۵۰ هزار طرح خرد و خانگی در شرایط رکود اقتصادی کشور ایجاد کردیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار