کد خبر: ۵۰۹۲۷۸
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹

رئیس پلیس امنیت اقتصادی از کشف بیش از یک میلیون اقلام بهداشتی احتکارشده خبر داد و گفت: در این رابطه ۵۵ باب مرکز پخش متخلف این اقلام، پلمب شدند.

به گزارش شفاف، سردار محمدرضا مقیمی با اشاره به برخورد پلیس با محتکران و گران‌فروشان اقلام بهداشتی، در این رابطه اظهار کرد:  از اسفند سال گذشته بیماری کرونا در کشور مردم را درگیر خود کرده است و در این میان افراد سودجو و فرصت‌طلب از فضا و التهاب به وجود آمده سوءاستفاده کرده و اقدام به گران‌فروشی و احتکار کالاهای بهداشتی برای کسب سود و منفعت خارج از عرف اسلامی می‌کنند که ناراحتی و نگرانی هموطنان را به همراه داشته است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با بیان اینکه در موج اول و دوم شیوع کرونا، این پلیس به خوبی و قاطعانه با محتکران و اخلالگران بازار کالاهای بهداشتی در چارچوب قانون برخورد کرده، افزود: در شرایطی که همه باید پشتیبان یکدیگر بوده تا بر بیماری کرونا غلبه کنیم این دسته افراد سودجو و فرصت‌طلب با خودخواهی، تنها به فکر پر کردن جیبهای خود بوده و سلامت و جان دیگران برایشان اهمیتی ندارد.

وی تصریح کرد: پلیس امنیت اقتصادی همه روزه همانند روزهای ابتدایی ورود ویروس کرونا به کشور، فعالیت داروخانه‌ها و واحدهای صنفی عرضه‌کننده لوازم بهداشتی را زیر نظر دارد تا با شناسایی افراد فرصت‌طلب مانع دستیابی آنها به اهدافشان شود که خوشبختانه تا حد زیادی نیز موفق بوده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: در هفته گذشته کارآگاهان پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی در نقاط مختلف کشور در بازدید از دو هزار و 313 باب داروخانه، انبار و مرکز پخش کالاهای بهداشتی، پس از شناسایی مراکز پخش متخلف، بیش از یک میلیون و 81 هزار عدد انواع کالاهای بهداشتی شامل انواع ماسک، دستکش، محافظ صورت (شیلد) لباس پزشکی (گان) به همراه یک هزار و 416 لیتر انواع ضدعفونی‌کننده (مانند محلول، الکل) را کشف کردند.

مقیمی بیان کرد: در این راستا کارآگاهان پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی 55 باب مرکز پخش متخلف را پلمب و 13 محتکر را دستگیر کردند که پس از تشکیل پرونده، کالاهای مکشوفه به وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده و محتکران دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی تحویل اداره تعزیرات در استان های هدف شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با اشاره به اینکه عزم و اراده پلیس امنیت اقتصادی و دستگاه قضائی برای برخورد با محتکران و اخلالگران اقتصادی امروز جدی‌تر از هر زمان دیگری است، گفت: پلیس امنیت اقتصادی به عنوان مدافعان امنیت اقتصادی کشور تا لحظه ریشه‌کن شدن بیماری کرونا در کنار مدافعان سلامت و مردم بوده و با اشرافیت اطلاعاتی مانع از اخلال در توزیع و عرضه کالاهای بهداشتی در کشور خواهد شد.

وی از هموطنان خواست در صورت اطلاع و آگاهی از هرگونه فعالیت غیرقانونی اقتصادی و احتکار هرنوع کالا، موضوع را از طریق سامانه 110 به پلیس گزارش کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار