کد خبر: ۵۰۹۲۷۹
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹

بعد از بحران کرونا پیگیری مشکلات هنرمندان فعال در حوزه صنایع دستی بیشتر شد و آنطور که باید مورد حمایت قرار نگرفتند، به تازگی اما اعلام شده است که این هنرمندان می توانند از مزایای بیمه کشاورزی، روستایی و عشایری استفاده کنند.

به گزارش شفاف، این روزها، هنرمندان صنایع دستی در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برند و بحران کرونا هم بر مشکلات آنها افزوده است. اغلب از مزایای در نظر گرفته شده برای آنها ناراضی هستند و حالا با شیوع دوباره ویروس و کاهش شدید سفرهای تابستانه در کشور، بحران فعالان این حوزه بیشتر شده است.

در این بین گاهی خبری از معاونت صنایع دستی کشور بیرون می‌آید تا شاید کمکی به رفع بخش اندکی از مشکلات فعالان صنایع دستی کشور باشد؛ صنعتی که تا مرز ورشکستگی هم پیش رفته است.

مدیرکل دفتر حمایت از تولید صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای حمایت از این قشر اعلام کرده که هنرمندان صنایع دستی می‌توانند از مزایای بیمه‌ای صندوق بیمه کشاورزی، روستایی و عشایری بهره‌مند شوند همچنین هنرمندان صنایع دستی می‌توانند سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را نیز به صندوق بیمه کشاورزی انتقال دهند.

این مقام مسئول اعلام کرده است که ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌ها آماده ارائه خدمت به هنرمندان صنایع دستی در راستای بهره مندی آنها از مزایای بیمه‌ای صندوق بیمه کشاورزی، روستایی و عشایری هستند.

هنرمندان صنایع دستی برای بهره مندی از این مزایا می توانند به این ادارات کل مراجعه کرده و فرم بیمه صندوق روستایی، عشایری و کشاورزی را پر کنند.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار