کد خبر: ۵۰۹۲۸۳
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱

پیرو دســتور علی‌عســکری رئیس سازمان صداوسیما در خصوص ساخت سریال‌هایی با محتوای کرونا نخستین سریال کرونایی به مرحله نگارش درآمد؛ قرار است "همدل" ۱۵ قسمتی از اسفندماه روانه آنتن شود.

به گزارش شفاف، پیرو دســتور علی‌عســکری رئیس سازمان صداوسیما در خصوص ساخت سریال هایی با محتوای کرونا، مرکز سیما فیلم نخستین سریال کرونایی را به مرحله نگارش درآورد. ملک‌محمدی، مدیر گروه فیلم و ســریال مرکز سیما فیلم با بیان این مطلب گفت : این سریال که نگارش آن از اسفندماه آغاز شده است توسط برادران محمودی (جمشید و محمود) ساخته خواهد شد که پیش از این سریال‌های مخاطب پسندی مانند  «سایه‌بان» را ساخته‌اند.

وی درباره ساخت این مجموعه تلویزیونی گفت: با آغاز شــیوع ویروس کرونا در جهان و تأثیراتی که بر زندگی و رفتارهای اجتماعی تمامی ســاکنان کره زمین گذاشته، ایده نوشتن برای ســاخت ســریالی با این موضوع همراه مصداق‌هایی مربوط به ایران مطرح شــد و با تأکید رئیس سازمان در خصوص پرداختن به ابعاد مختلف این مسأله از اسفندماه سال گذشته نگارش آن توسط برادران محمودی آغاز شد.

مدیر گروه فیلم و ســریال مرکز ســیما فیلم با اشاره به مذاکرات فشرده تیم سازنده «همدل» با دکتر قاسمی، مدیر شبکه سلامت و رئیس شورای سیاستگذاری سلامت رسانه ملی گفت : با توجه به پیچیدگی‌های ویروس کرونا و ناشــناخته بودن آن ضمن رصد دقیق رخدادها، مذاکره‌هایی با دوســتان شــورای سیاستگذاری سلامت داشــتیم تا در ارائه اطلاعات دقیق و صحیح، در مسیر درست گام برداریم.

ملک‌محمدی خاطرنشان کرد: فضای سریال «همدل» که در دوران شــیوع ویروس کرونا روی می‌دهد، روایت سه قصه موازی مربوط به یک پرســتار، پسر یک تاجر و یک گروه جوان محقق است که خط ســیر داستانی مربوط به کرونا را دنبال می‌کند.

وی با اشــاره به قصه این سریال که بیشتر در فضای بیمارستان جریان دارد، خاطرنشان کرد : شخصیت‌های داستان بر اثر اتفاقاتی وارد فضای بیمارســتان می‌شوند زاویه نگاهشــان به مسائل تغییر می‌کند و رویدادها را از دریچه دیگری می‌بینند که این مسأله منجر به تغییراتی در تصمیمــات آنها برای انتخاب مسیر زندگیشان می‌شود.

مدیر گروه فیلم و ســریال مرکز سیما فیلم با بیان اینکه سریال «همدل» از سریال‌های« الف» تولیدی این مرکز است، تأکید کرد: سعی شده است فضا و حال و هوای این چندماه کشور در شرایط کرونایی را به تصویر کشیده شود و از آنجایی هم که هر روز ماهیت و شکل ابتلای این بیماری تغییر می‌کند ، گروه ســازنده سریال در چند مرحله برخی قسمت‌ها را بازنویسی کرده است.

ملک‌محمدی تصریح کرد: در این چند ماه پس از شــیوع کرونا در کشور، شاهد جانفشانی‌ها و از خودگذشتگی‌های بی‌شمار مدافعان سلامت بودیم و حماسه‌هایی را به چشم دیده‌ایم و «همدل» هم سعی کرده است تا بخشی از جانفشانی‌های کادر درمان و نظام بهداشت کشور را طی ماه‌های اخیر به تصویر درآورد.

وی تأکید کرد: همدلی مردم برای کمک به نیازمندان در دوران کرونا، تبدیل شــدن مســاجد به پایگاه‌هایی برای تولید ماســک، دادن مهلت بیشتر مالکان به مستاجران برای پرداخت اجاره‌بها و هر آنچه که در چندماه گذشته از همدلی عاشقانه مردم دیدیم، انگیزه گروه را برای ســاخت ســریالی با این محتوا و مضمون دوچندان کرد.

ملک‌محمدی با بیان اینکه قرار اســت همدل در 15 قسمت تولید شود، گفت این سریال ان‌شاءالله اسفند روانه آنتن می‌شود.

وی همچنین از تولید مجموعه‌های نمایشی دیگری هم با موضوع کرونا خبر داد که در دســتور کار قرار دارد که با تصویب و اجرایی شدن آن ، اخبار و جزئیات آن اعلام و منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار