کد خبر: ۵۰۹۲۸۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴

لاری گفت: تنها راه حمایت از مدافعان سلامت، رعایت بهداشت و پیشگیری از ابتلا به کروناست.

به گزارش شفاف، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره مباحث مطرح شده مبنی بر ابتلای کادر درمان به ویروس کرونا اظهار کرد: مدافعان سلامت از ابتدای مسیر مبارزه با کرونا در کشور، در خط مقدم مراکز بهداشتی و درمانی قرار داشته و همچنان استوار و موثر در این زمینه فعال هستند.

لاری ادامه داد: پزشکان، پرستاران، نیرو‌های خدماتی، آزمایشگاهیان، رادیولوژیست‌ها و همه ارکان نظام سلامت در این زمینه شهید داده و حتی لحظه‌ای از ارائه خدمت باز نمانده‌اند. این نشان می‌دهد که مدافعان سلامت جدا از جامعه و مردم نیستند و از تلاش برای نجات جان بیماران غافل نمی‌شوند.

معاون وزیر بهداشت گفت: آنچه در پویش همدلی با مدافعان سلامت هم تاکید شده همین است که باید همراهی و همکاری بیشتری با کادر بهداشت و درمان شود. این موضوع از مسیر حمایت معنوی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و شست‌وشوی مداوم دست‌ها و در نتیجه کاهش ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها امکان پذیر است.

او بیان کرد: هرچه افراد در مکان‌های آلوده‌تر از نظر ویروس کرونا حضور داشته باشند، احتمال ابتلا نیز افزایش پیدا می‌کند و کادر بهداشت و درمان به دلیل افزایش ابتلا و بستری افراد جامعه به این ویروس در معرض خطر بیشتری قرار می‌گیرند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: در ابتدای مسیر مقابله با کرونا، کمبود‌هایی در زمینه لوازم محافظت شخصی در همه جهان ایجاد شد و این موضوع در کشور ما نیز وجود داشت، اما با تلاش‌های بین بخشی انجام شده، این کمبود‌ها تا حد زیادی برطرف شده و تلاش‌های برای رفع نیاز‌ها همچنان در حال انجام است.

او تصریح کرد: امیدواریم جامعه با حمایت از کادر بهداشت و درمان نشان بدهند که می‌توانیم از جدال با ویروس کرونا نیز پیروز بیرون بیاییم و جان عزیزان خود و مدافعان سلامت را در خطر مواجهه با بیماری کووید ۱۹ قرار ندهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار