کد خبر: ۵۰۹۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸

نائب رئیس کمیسیون آموزش مجلس بر اختصاص سالانه نیم درصد از منابع بودجه عمومی به صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد.

به گزارش شفاف، محمد وحیدی، نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی درباره جلسه اخیر کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با رئیس و اعضای هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی درباره ارزیابی عملکرد این صندوق در دوره جدید استقرار هیات عامل گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی ظرفیت خوبی است که براساس قانون ایجاد شده است. این صندوق رویکرد مطلوبی در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان داشته است. امسال هم در بحران کرونا اقدامات خوبی از سوی این صندوق صورت گرفت.

وی افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی با حمایت از تولیدکنندگان اقلام مرتبط با پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا این امکان را فراهم کرد که بسیاری از تجهیزات مورد نیاز در حوزه درمانی و بهداشتی در کشور مانند تجهیزات اتاق عمل، بیهوشی، ونتیلاتور، ماسک تولید شود. 

نایب رئیس اول کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با تاکید بر اینکه این کمیسیون نگاه مثبتی به عملکرد این صندوق دارد تا از ظرفیت‌های این صندوق برای راه‌اندازی شرکت‌های دانش بنیان استانی هم استفاده شود، تاکید کرد: در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در سراسر کشور باید به نقطه‌ای برسیم که همه استان‌های کشور فرصت حمایت از این شرکت‌ها و تجاری‌سازی ایده‌ها را داشته باشند.  

وحیدی با اشاره به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در ارائه خدمات به شرکت‌های دانش بنیان و ضرورت افزایش سرمایه این صندوق تاکید کرد: باید این سرمایه افزایش پیدا کند و از طرفی هم براساس قانون دولت مکلف شده است سالانه نیم درصد از منابع بودجه عمومی خود را به صندوق نوآوری اختصاص دهد، اما در این فاصله فقط کمتر سه هزار میلیارد تومان سرمایه آن تامین شده است، یعنی عملا آن را نپرداخته و این باعث عقب ماندن ظرفیت کاری صندوق می‌شود؛ آن هم در مجموعه‌ای که می‌تواند اقتصاد دانش بنیان را در کشور متحول کند. 

وی با بیان اینکه تاکنون سرمایه مورد نیاز صندوق نوآوری تامین نشده است، در مورد برنامه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس برای اختصاص منابع مناسب و بودجه به صندوق نوآوری گفت: ما در این راستا مکاتباتی با دولت برای تامین بودجه مورد نیاز صندوق نوآوری انجام خواهیم داد، چراکه امروز ظرفیت بسیار کارآمدی در حوزه دانش‌بنیان به وجود آمده و ما امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم به ثمر بنشیند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس  تاکید کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی ظرفیت خوبی برای گسترش اقتصاد دانش‌بنیان است و می‌تواند در تحقق شعار امسال که جهش تولید است، کمک‌رسان باشد و با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان جهش تولید را رقم بزند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار