کد خبر: ۵۰۹۳۱۵
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای از نهایی شدن طرح مجلس برای ساماندهی کالا‌های اساسی تا یک ماه آینده خبر داد.

                          طرح مجلس برای ساماندهی کالا‌های اساسی

به گزارش شفاف، جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیاتی از طرح مجلس برای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی جهت تأمین کالا‌های اساسی، گفت: براساس این طرح یک فوریت آن هفته گذشته در مجلس تصویب شده، دولت مکلف شده تا برای مقابله با تحریم‌ها و نیز حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و همین طور در جهت بهبود وضع معیشتی مردم، برای واردات کالا‌های اساسی از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده کند.

وی افزود: با توجه به تورم افسارگسیخته و نیز رشد نقدینگی در کشور، روز به روز شاهد کاهش قدرت خرید مردم و به ویژه اقشار کم‌درآمد و با حقوق ثابت هستیم که چاره‌ای باید برای آن اندیشیده شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: طبق آماری که از مرکز پژوهش‌های مجلس به دست ما رسیده، بخش اعظمی از مردم و حقوق‌بگیران، توان خرید گوشت مرغ، گروشت قرمز، لبنیات و دیگر مایحتاج عمومی را ندارند.

کوچکی‌نژاد تأکید کرد: براساس این طرح، با توجه به اینکه کالا‌های اساسی و مایحتاج مردم با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می‌شود، قیمت‌ها نیز توازن نسبی خواهد داشت و می‌توان به افزایش قدرت خرید مردم و اقشار آسیب‌پذیر امیدوار بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طرح مجلس برای تأمین کالا‌های اساسی اعلام وصول شده و برای بررسی‌های بیشتر و تصویب نهایی در اختیار کمیسیون‌های مربوطه قرار گرفته که ظرف یک ماه آینده نهایی و در مجلس نیز تصویب خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: