کد خبر: ۵۰۹۳۲۷
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص اساسنامه کمیته با معاون اول رئیس‌جمهور مکاتبه کرد و قرار شد معاونت حقوقی به این موضوع ورود کند.

ورود معاونت حقوقی ریاست جمهوری به اساسنامه کمیته ملی المپیک/مذاکره برای رفع ابهام
به گزارش شفاف، اساسنامه کمیته ملی المپیک بعد از تایید در هیات دولت که مهر‌ماه سال گذشته صورت گرفت به شورای نگهبان ارسال شد تا بعد از تصویب اجرایی شود.

بعد از ماه‌ها بررسی بالاخره شورای نگهبان در تاریخ 10 تیرماه پاسخ خود را در خصوص این اساسنامه اعلام و ابهاماتی را مطرح کرد.

یکی از ایرادات مطرح شده به این اساسنامه در خصوص بند 16 است که اشاره به مقابله و عدم پذیرش هرگونه فشار سیاسی، مذهبی و حقوقی، اجتماعی، اقتصادی، و تبعیض جنسیتی اشاره دارد که اعلام شده این بند مغایر موازین شرع و اصول 4، 12 و 13 قانون اساسی است.

شورای نگهبان همچنین اعلام کرد منظور از دور بودن کمیته ملی المپیک از هر گونه گرایش‌های نژادی، مذهبی، سیاسی و منع هر گونه تبعیض روشن نیست و ابهام دارد.

بعد از واکنش شورای نگهبان به اساسنامه کمیته ملی المپیک، سیدرضا صالحی‌امیری رئیس کمیته کتبا با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور وارد مذاکره شد و 2 جلسه نیز با او در خصوص اساسنامه برگزار کرد.

نامه صالحی‌امیری به معاونت حقوقی ریاست جمهوری ارجاع داده شده و قرار است در نشست هیات دولت و شورای نگهبان این موضوع مورد بررسی قرار گرفته و ابهامات برطرف شود

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار