کد خبر: ۵۰۹۳۴۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱

سازمان حمایت تمامی عرضه کنندگان صنفی و مراکز فروش اقلام بهداشتی و ماسک را به رعایت قیمت مصوب مکلف کرد.

                          حداکثر قیمت ماسک سه لایه ۱۵۰۰ تومان است

به گزارش شفاف، در این اطلاعیه آمده است؛ گزارشات و شکایات واصله حاکی از آن است که انواع ماسک سه لایه در برخی از مراکز عرضه از جمله داروخانه ها، فروشگاه‌های زنجیره ای، اینترنتی و واحد‌های صنفی بالاتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسند؛ لذا در راستای جلوگیری از هرگونه اجحاف در حق مصرف کنندگان به ویژه در شرایط حساس کنونی، کلیه عرضه کنندگان مکلف به فروش همه اقلام ضروری مبارزه با بیماری کرونا به قیمت‌های مصوب می‌باشند.

همه واحد‌های مورد ذکر مکلف اند با قید فوریت نسبت به اصلاح قیمت‌های فروش خود اقدام نمایند و بدیهی است مسئولیت فروش با نرخ‌های بالاتر از قیمت مصوب به هر بهانه ای، مصداق ماده ۲ قانون تعزیرات حکومتی تلقی شده و مسئولیت آن متوجه واحد‌های خاطی خواهد بود.

این اطلاعیه به منزله ابلاغ عمومی بوده و برای کلیه عرضه کنندگان لازم الاجرا می‌باشد.

شهروندان محترم در صورت مواجهه با قیمت‌های بالاتر از قیمت‌های مصوب از طریق شماره ۱۲۴ و یا سامانه ۱۲۴.ir، سازمان‌ها و ادارات صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور موارد تخلف را منعکس فرمایند.

لازم به ذکر است نظارت بر عملکرد داروخانه‌ها از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو انجام خواهد شد و تخلف این مراکز می‌بایست به شماره ۱۹۰ منعکس شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار