کد خبر: ۵۰۹۳۷۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

"کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی در این جلسه دستور اعمال شدیدترین مقررات اضطراری و قرنطینه سراسری شهر مرزی "کائه سانگ" را صادر کرده است.

                          کرونا بالاخره به کره شمالی هم رسید

به گزارش شفاف، نخستین مورد مشکوک ابتلا به کرونا در کره شمالی باعث شد رهبران این کشور یک جلسه اضطراری به ریاست "کیم جونگ اون" تشکیل داده و تصمیم به اجرای قرنطینه سفت و سخت منطقه بگیرند.

 خبرگزاری رسمی کره شمالی در نهایت پس از نزدیک به 6 ماه از آغاز "پاندمی" کرونا به یک مورد مشکوک ابتلا به کرونا در این کشور اعتراف کرده است.

تاکنون کره شمالی اعلام می کرد هیچ موردی از ابتلا به کرونا در این کشور نیست. دولت پیونگ یانگ پاک بودن این کشور از کرونا را در نتیجه سیاست‌های موفق رهبری این کشور می داند.

حالا اما کره شمالی از ابتلای احتمالی یک مورد مشکوک به کرونا در این کشور سخن می‌گوید. بر اساس اعلام خبرگزاری رسمی کره شمالی فرد مشکوک به تازگی از طریق ورود غیرقانونی از مرز کره جنوبی به کشور بازگشته است.

این فرد مشکوک در شهر مرزی "کائه‌سانگ" شناسایی شده و جلسه اضطراری رهبران کره شمالی با موضوع تصمیم‌گیری درباره قرنطینه این شهر مرزی برگزار شده است.

بر اساس گزارش رسمی کره شمالی، "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی در این جلسه دستور اعمال شدیدترین مقررات اضطراری و قرنطینه سراسری شهر مرزی "کائه سانگ" را صادر کرده است.

رهبر کره شمالی در جلسه اضطراری نخستین مورد مشکوک به کرونا/ عکس:خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA)

 

او همچنین به واحدهایی نظامی از ارتش دستور داده منطقه مشکوک به شیوع کرونا در مرز را به دقت بازرسی کنند.

انتظار می‌رود به دلیل مشکلات و تنگناهای اقتصادی دولت کره شمالی به شدیدترین وجهه ممکن جلوی شیوع بیشتر ویروس کرونا از این شهر را بگیرد.

کره شمالی از زمان شیوع ویروس کرونا در مارس سال جاری میلادی تمامی مرزهای خود را به جهان خارج بسته است. با وجودی که این کشور طی ماه‌های گذشته از نبود حتی یک مورد ابتلا به کرونا خبر می‌داد اما ناظران درباره صحت این ادعا تردید داشتند؛ به ویژه اینکه منشا ویروس کرونا از چین بوده و کره شمالی تنها با چین رابطه نزدیک اقتصادی و سیاسی دارد.

دولت کره شمالی حتی هفته گذشته در خبری مدعی موفقیت این کشور در پروژه ساخت واکسن برای کرونا شده است و اعلام کرده این واکسن با موفقیت از مراحل اولیه عبور کرده و در مرحله تست‌های بالینی است.

ناظران مستقل درباره توانایی اقتصادی و پزشکی دولت کره شمالی برای مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا در این کشور ابزاز تردید کرده‌اند. کره شمالی دهه‌هاست که تحت شدیدترین تحریم‌های بین‌المللی است و اقتصاد این کشور به واسطه این تحریم‌ها در فشار همه‌جانبه است.

دولت کره شمالی در کنار ترکمنستان تنها دولت‌های دنیا هستند که تاکنون حتی یک مورد ابتلا به کرونا ویروس در کشورهایشان را هم گزارش نکرده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار