کد خبر: ۵۰۹۳۹۵
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۶

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: احتمالاً سه چهارم دستیاران با توجه به سوابق تحصیلی، واجد شرایطی خواهند بود که می‌توانند بدون امتحان و در اسرع وقت به چرخه ارائه خدمات وارد شوند.

به گزارش شفاف، دکتر علی‌اکبر حقدوست ضمن قدردانی از زحمات طاقت‌فرسای اعضای هیئت علمی بالینی و دستیاران سال آخر پزشکی در ایام سخت کرونا اظهار کرد: امتحان ارتقای گواهی‌‌نامه و دانشنامه تخصصی یکی از دغدغه‌های اصلی شما بزرگواران بوده و هست؛ حفظ استانداردهای آموزشی از یک طرف و کاهش فشار روانی از طرف دیگر و صدالبته توجه خاص به تامین نیازهای درمانی سطح کشور، شرایط ویژه‌ای را ایجاد کرده است که نیاز به اتخاذ تدابیر و تصمیمات جدی را پررنگ می‌کند.

وی تصریح کرد: بعد از رایزنی‌های گسترده به لطف خداوند تصمیمات اعلام شده وزارت به نظر تامین کننده حداکثری خواسته‌های تمامی ذی‌نفعان است.

حقدوست خطاب به اعضای هیئت علمی بالینی و دستیاران سال آخر پزشکی خاطرنشان کرد: با توجه به استقلال بخش‌های آموزشی و نظرات دانشگاه‌‌ها و مورد سوابق تحصیلی، احتمالا بیش از سه چهارم دستیاران واجد شرایطی خواهند بود که می‌توانند بدون امتحان مشخص شمرده شده و در اسرع وقت به چرخه ارائه خدمات وارد شوند.

وی افزود: بدین شکل هم در شهریورماه نیروهای توانمند و پرانرژی نیازهای اصلی درمان را پاسخ خواهند داد و هم این متخصصین جدید فرصت خواهند داشت قبل از شروع سال تحصیلی زمینه استقرار خانواده خود را در محل تعیین شده ساده‌تر فراهم کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه اهمیت آزمون دانشنامه برای دستیاران ساعی بر کسی پوشیده نیست، گفت: این عزیزان سالها با صرف وقت بسیار بالا تلاش می‌کنند با ارتقای دانش و مهارت خود به سطح برتر دست پیدا کنند و شرایط خاص کرونا و فشارهای ماههای اخیر از یک طرف و نیاز وافر بخش درمان باعث شده است که دغدغه این گروه از دستیاران افزایش یابد.

وی تصریح کرد: به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا در امتحان سال جاری در شهریورماه برای داوطلبینی که در شهریورماه طرح خود را آغاز می‌کنند در امتحان امتیازاتی در نظر گرفته شود تا اگر ایشان از وقت مطالعه خود برای ارائه خدمت و شروع به کار سریعتر می‌کاهند به شکل‌گیری منطبق بر چارچوب‌های قانونی کمک شوند.

حقدوست اظهار کرد: طبیعی است همه این موارد جزئیات بسیاری دارد که به تدریج به اطلاع خواهد رسید تا دغدغه‌‌ها کاهش یابد و سؤالات بی‌جواب باقی نماند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار