کد خبر: ۵۰۹۴۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱

سینره یک گیاه بهاری و خوراکی است که تنها در فصل بهار گل می‌دهد و به عنوان گل نوروزی شناخته می‌شود.

 به گزارش شفاف، گیاه سینره، گیاهی بهاری و خوراکی است که از آفریقا و آمریکا به سایر نقاط جهان‌ ارسال می‌شود. این گیاه تنها در فصل بهار گل می‌دهد و به همین دلیل به هنگام نوروز بیشتر آن را می‌بینیم.

گیاه سینره دارای گل‌هایی به رنگ‌های مختلف مثل بنفش، صورتی و سفید است و به عنوان یک گیاه زینتی فروخته می‌شود.

روش‌های نگهداری از گیاه سینره

نور: سینره نیازمند نور غیرمستقیم خورشید است، بنابراین بهتر است این گیاه را در نزدیکی پنجره قرار دهید و اگر قصد کاشت آن را در باغچه دارید این گیاه را در نقطه‌ای بکارید که نور خورشید را با کمی سایه دریافت کند.

دما: گیاه سینره محیط خنک را بیشتر دوست دارد و در دمای ۱۲ تا ۱۵ درجه گل می‌دهد.

آبیاری: سعی کنید خاک آن را اکثرا مرطوب نگه دارید و بین هر وعده آبیاری اجازه دهید تا خاک خشک شود و در طول ماه‌های گرم‌تر، خاک سینره را پیوسته مرطوب نگه دارید.

کود دهی: برای اینکه گیاه رشد بهتری داشته باشد نیاز است تا به این گیاه در فصل بهار کود دهید و جالب است بدانید که گیاه در زمستان به خواب زمستانی فرو می‌رود، بنابراین نیازی به کود دهی در این فصل نیست.

خاک و تعویض گلدان: از خاکی با زهکشی مناسب برای سینره استفاده کنید. اضافه کردن کمی شن و ماسه به خاک گلدان معمولی زهکشی آن را بهتر می‌کند. اگر گیاه را در گلدان کاشته‌اید، لازم است هر چند سال یک بار گلدان آن را تعویض کنید. این کار را در بهار و قبل از ظاهر شدن جوانه‌ها انجام دهید. برای گلدان جدید، خاک قدیمی را با خاک جدید و تازه مخلوط کنید.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار