کد خبر: ۵۰۹۴۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۱۳۸ هزار مسکن اقدام ملی توسط بنیاد مسکن احداث می‌شود.

                          ساخت ۱۳۸ هزار مسکن اقدام ملی توسط بنیاد مسکن

به گزارش شفاف، جواد حق‌شناس امشب در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه بنیاد مسکن مسؤولیت ۴۳۵ شهر دارای جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر را در بحث اقدام ملی بر عهده دارد، اظهار کرد: در چند شهر بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت نیز با توافق اداره‌کل شهرسازی ساخت مسکن اقدام ملی بر عهده بنیاد مسکن است.

وی از ثبت‌نام ۱.۵ میلیون نفری در طرح اقدام ملی خبر داد و گفت: ساخت ۱۳۸ هزار مسکن مربوط به بنیاد مسکن است که افراد پس از پالایش انتخاب شده و در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر مسکن ساخته خواهد شد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه با تلاش راه و شهرسازی حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار مورد زمین برای بنیاد مسکن تامین شده است، گفت: کار تهیه طرح انجام شده و در مرحله دریافت پروانه و آغاز ساخت است.

حق شناس با اشاره به اینکه احداث حدود ۲ هزار و ۵۰۰ واحد در شهر‌های مختلف آغاز شده است، ادامه داد: متقاضیان پس از پایان مرحله پایش مبلغ ۴۰ میلیون تومان آورده خود را تامین می‌کنند و به محض تامین آورده ۴۰ میلیون تومانی، افراد به پروژه‌ها معرفی می‌شوند.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه در بنیاد مسکن متقاضیان به چهار گروه تقسیم می‌شوند، گفت: گروه نخست افراد انفرادی هستند که مسکن کوچک می‌سازند و افرادی که گروهی‌ساخت تا ۱۰ طبقه می‌سازند که با در اختیار قرار دادن زمین و تسهیلات، ساخت به خود افراد واگذار می‌شود.

وی از استفاده از ظرفیت انبوه‌سازان برخی پروژه‌ها خبر داد و افزود: تعدادی از پروژه‌ها هم توسط خود بنیاد مسکن در حال انجام است.

حق شناس با اشاره به استقبال خوب متقاضیان از طرح اقدام ملی مسکن تصریح کرد: پس از پالایش نیز وضعیت واریزی‌ها خوب است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: