کد خبر: ۵۰۹۵۲۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴

وزارت کشور عراق با انتشار بیانیه‌ای در خصوص حوادث اخیر در میدان التحریر بغداد، اعلام کرد، گروهی جنایتکار که سعی در ایجاد آشوب دارند را شناسایی کرده است.

                          بیانیه وزارت کشور عراق در خصوص میدان‌ التحریر


به گزارش  شفاف، به نقل از سومریه نیوز، وزارت کشور عراق اعلام کرد: سرویس امنیتی ما در ساعات گذشته و در سایه نتایج تحقیقات اولیه در خصوص رخدادهای شامگاه یکشنبه- دوشنبه گروه‌های جنایتکار خطرناک در میدان التحریر واقع در بغداد را شناسایی کردند که برای ایجاد آشوب و تنش، ضرب و شتم تظاهرکنندگان و ایجاد درگیری با نیروهای امنیتی که هدفشان حفاظت از میدان التحریر و حق بیان دیدگاه‌ها به صورت مسالمت‌آمیز است، تلاش می‌کنند.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است: ما بار دیگر بر دستورات فرمانده کل نیروهای مسلح در خصوص عدم شلیک مستقیم به سوی تظاهرکنندگان و استفاده از گلوله جنگی به هر دلیل، تاکید می‌کنیم. در این خصوص دستورات سختگیرانه‌ای صادر شده است و از تظاهرکنندگان می‌خواهیم با نیروهای امنیتی برای حفاظت از میدان التحریر و دستگیری اشخاصی که به دنبال ترور و نسبت دادن آن به نیروهای امنیتی هستند، همکاری کنند.

وزارت کشور عراق در بیانیه خود از جوانان آگاه عراق خواست با مسئولیت پذیری به مسیر خطرناکی که برخی گروه‌های مسلح قانون‌شکن تلاش دارند کشور را با اجرای مقاصد و اهداف خبیثانه خود به سمت آن بکشانند، توجه کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار