کد خبر: ۵۰۹۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت:باید منابع مالی خوبی برای وزارت بهداشت و درمان در رابطه با مبارزه با کرونا در پاییز و زمستان فراهم و زیرساخت ها را درست کنیم چون اگر منابع در اختیار نگذاریم شرایط سخت خواهد بود.

به گزارش شفاف، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی  با اشاره به مشکل زیرساختی در مقابله با کرونا برای فصل پاییز و زمستان، گفت:درصورتی که فکر اساسی در این رابطه  نشود در پاییز و زمستان با توجه به بیماری آنفولانزا و همراه شدن کرونا قطعا مشکلات جدی خواهیم داشت.

وی ادامه داد:باید منابع مالی خوبی برای وزارت بهداشت و درمان در رابطه با مبارزه با کرونا در پاییز و زمستان فراهم و زیرساخت ها را درست کنیم چون اگر منابع در اختیار نگذاریم  شرایط سخت خواهد بود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با اعلام اینکه کادر بهداشتی و درمانی و مدافعین سلامت همه چیز خود را در طبق اخلاص گذاشتند و صادقانه مبارزه کردند و تعداد زیادی جان خود را در مبارزه با کرونا از دست دادند اما متاسفانه مطالباتشان ماه هاست که پرداخت نشده است، افزود:یک میلیارد یورویی که  برای  مقابله با کرونا اختصاص داده شد حتی 30درصد از آن به حوزه بهداشت و درمان اختصاص نیافت.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد:پرسنل قراردادی و شرکتی در حوزه بهداشت و درمان هنوز کارهایشان انجام نشده و قرار بود 50درصد فوق العاده شغلی که برای پرسنل بهداشتی و درمانی منظور شود ولی تاکنون تحقق نیافته است.

شهریاری اضافه کرد: دولت باید هرچه سریعتر با اختصاص بودجه لازم به وزارت بهداشت مشکلاتی که در این حوزه مقابله با کرونا وجود دارد را برطرف کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار