کد خبر: ۵۰۹۵۷۳
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران از تفاهمنامه مشترک آن دانشگاه با دانشگاه اسلامی ایتالیا خبر داد و گفت: ریاست این دانشگاه بسیار مشتاق است مخصوصاً در شرایط تحریم ظالمانه‌ای که علیه ایران ایجاد شده است، بتواند زمینه‌های مشترک علمی را در این خصوص ایجاد کند.

به گزارش شفاف، روز گذشته تفاهم‌نامه مشترک علمی میان پردیس فارابی دانشگاه تهران و دانشگاه اسلامی ایتالیا،  با حضور مسئولان دو دانشگاه به صورت مجازی انجام شد.

دکتر محمدحسن احمدی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و مسئول اجرای این تفاهم‌نامه درباره این تفاهم‌نامه به خبرنگار تسنیم گفت: در فرآیند توسعه ارتباطات بین‌المللی دانشگاه تهران، از مدت‌ها قبل رایزنی‌هایی برای همکاری با دانشگاه اسلامی ایتالیا انجام شد.

وی افزود: این توافقنامه بستری فراهم خواهد کرد تا دانشگاه تهران و دانشگاه اسلامی ایتالیا همکاری‌های مشترک علمی خود را پی بگیرند. خصوصیت ویژه دانشگاه اسلامی ایتالیا، تنوع رشته‌های علمی از علوم انسانی تا مهندسی است و  قبلاً نیز این دانشگاه تفاهم‌نامه‌هایی را با دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی انجام داده است. روحیه پروفسور «پالادینی» ریاست دانشگاه اسلامی ایتالیا روحیه‌ای کاملاً ضد امپریالیستی است و بسیار مشتاق است که مخصوصاً در شرایط تحریم ظالمانه‌ای که علیه ایران ایجاد شده است، بتواند زمینه‌های مشترک علمی را در این خصوص ایجاد کند.

مسئول همکاری‌های مشترک پردیس فارابی و دانشگاه اسلامی ایتالیا، اهتمام و عزم طرفین برای آغاز همکاری مشترک علمی را جدی توصیف کرد و به علاقه طرف ایتالیایی برای تبادلات علمی  به خصوص برگزاری دوره‌های زبان فارسی اشاره کرد.

به گزارش شفاف، این جلسه با حضور رؤسای دو دانشگاه، دکتر علیرضا محمدرضایی و پرفسور «گیامپیرو پالادینی» و همین‌طور مشاور بین‌الملل پردیس فارابی دکتر محمدعلی عبداللهی و مسئول مرکز زبان دانشگاه اسلامی ایتالیا دکتر «فرنسچینی» انجام شد و در  پایان نیز تفاهم‌نامه به  امضای رؤسای دو دانشگاه رسید. همچنین مقرر شد تا جهت اجرائی شدن مفاد تفاهم‌نامه، دکتر خالقی به نمایندگی از دانشگاه اسلامی ایتالیا و دکتر محمدحسن احمدی به نمایندگی از پردیس فارابی دانشگاه تهران، مسیر اجرای تفاهم‌نامه را عملیاتی کنند.

قرآن و عترت ,

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: