کد خبر: ۵۰۹۶۵۷
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت: وزارت راه و شهرسازی برای حمایت از مددجویان مستأجر بهزیستی تسهیلاتی را در نظر گرفته است.

به گزارش شفاف، ذوالفقار یزدان مهر معاون مشارکت‌های مردمی، موسسات غیر دولتی، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور در گفت و گویی، درباره جزئیات طرح‌های مختلف در حوزه مسکن برای مددجویان بهزیستی، اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که مددجویان سازمان بهزیستی در حوزه مسکن داشتند، بهزیستی تصمیم گرفت برای این افراد اقداماتی را انجام دهد.

یزدان مهر تصریح کرد: در ابتدا گزارشی از وضعیت موجود و مشکلات مددجوبان در زمینه مسکن، به بنیاد مستضعفان ارائه دادیم که موافقت شد مبلغ ۳۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض و ۷۵ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای مستأجران تحت پوشش سازمان بهزیستی در نظر گیرند.

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه این تسهیلات برای مددجویان مستأجری است که تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و از امکانات دولتی مسکن نیز تاکنون استفاده نکردند، گفت: بر همین اساس مددجویان را به ترتیب زنان سرپرست خانوار دارای معلولیت، زنان سرپرست خانواری که دو فرزند دارند و به عبارتی بعد خانوار آن‌ها سه نفره است، معلولان سرپرست خانوار با شدت معلولیت شدید_خیلی شدید با بعد خانواده سه نفره و خانوار‌های دو معلولی که سرپرست خانوار آن‌ها معلول باشد، اولویت بندی کردیم.

وی درباره اقدام بعدی سازمان بهزیستی برای مددجویان مستأجر بهزیستی، گفت: وزارت راه و شهرسازی برای مددجویان مستأجر بهزیستی تسهیلاتی را در نظر گرفته است و سقف تسهیلات در شهر تهران ۵۰ میلیون تومان و در سایر کلانشهر‌ها (شامل شهر‌های بالای یک میلیون نفر از جمله مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) ۳۰ میلیون تومان و در سایر شهر‌ها ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

یزدان مهر خاطرنشان کرد: نرخ سود تسهیلات ۱۳ درصد بوده که با سررسید یک ساله به مستأجران واجد شرایط پرداخت می‌شود، همچنین در دوره قرارداد صرفاً سود تسهیلات اصلی مستأجران پرداخت و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد. بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی اقساط ماهانه تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی حدود ۵۴۰ هزار تومان، ۳۰ میلیون تومانی حدود ۳۲۵ هزار تومان و ۱۵ میلیون تومانی حدود ۱۶۰ هزار تومان است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار