کد خبر: ۵۰۹۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه باید برای گسترش علم و فرهنگ در عرصه منطقه و بین الملل به ویژه در میان کشور‌های اسلامی تلاش کند.

به گزارش شفاف، علی اکبر ولایتی، رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد  امروز (شنبه، ۱۱ مرداد) در مراسم معارفه بروجردی معاون جدید امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد که با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، اعضای هیأت رئیسه و جمعی از اعضای دفتر هیأت مؤسس و هیأت امنا برگزار شد، با تجلیل از شخصیت و جایگاه مرحوم شیخ‌الاسلام معاون سابق بین الملل، گفت: مرحوم شیخ الاسلام یکی ازشخصیت‌های برجسته، ارزشمند، متعهد و انقلابی بود که به خوبی در مسئولیت‌های مختلف نقش آفرینی کرد و اثرات ماندگاری را از خود بر جای گذاشت.

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد ادامه داد: مرحوم شیخ الاسلام نقش اساسی در شکل گیری دیپلماسی انقلابی داشت و خوشبختانه به واسطه حضور وی و افرادی همچون مهندس شیخ عطار، بروجردی و ... ترکیب منسجم، کارآمد و مؤمن در وزارت خارجه شکل گرفت.

او با اشاره به حضور بروجردی در مسئولیت جدید به عنوان معاون بین الملل دانشگاه آزاد افزود: ایشان از سال‌های دور دربخش‌های مختلف از جمله وزارت امور خارجه، نمایندگی مجلس شورای اسلامی، ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و ... فعالیت‌های چشمگیری داشته است و با تجربیات ارزنده به ویژه در حوزه سیاست خارجی در مسئولیت جدید نیز می‌تواند شرایط روبه رشدی را برای فعالیت‌های منطقه‌ای و بین المللی دانشگاه فراهم کند که امیدوارم این امر به خوبی محقق شود.

 ولایتی با بیان اینکه دانشگاه آزاد یکی از پدیده‌های منحصر به فرد است که در جمهوری اسلامی ایران تأسیس شد، گفت: این دانشگاه با ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد، می‌تواند کار‌های اساسی در کشور و منطقه انجام دهد. انتظاری که از دانشگاه آزاد اسلامی داریم این است که این دانشگاه در گسترش علم و فرهنگ به صورت فرامرزی در بین کشور‌های اسلامی تلاش کند.

او گفت: رئیس دانشگاه آزاد و مدیران و همکاران دانشگاه اقدامات ارزشمندی را انجام داده اند و از خداوند می‌خواهیم توفیقات بیشتری عنایت کند.

ولایتی تصریح کرد: ما در کشور دانشگاه‌های متعددی داریم که در آن‌ها افراد برجسته‌ای رشد یافته اند، اما تأثیرگذاری جهانی درحرکت علمی باید به دست بیاید، اما انتظاری که از دانشگاه آزاد وجود دارد این که بتواند در حوزه علم و فرهنگ موفقیت های بین المللی داشته باشد.

او فعالیت‌های بین المللی دانشگاه آزاد را در جذب دانشجو، استادان و نخبگان به داخل کشور و همچنین ایجاد زیر ساخت‌های دانشگاه در کشور‌های مختلف برای فعالیت‌های آموزشی در جامعه میزبان را مهم دانست و اظهار امیدواری کرد که شاهد رشد کمی و کیفی فعالیت‌ها در این خصوص باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: