کد خبر: ۵۰۹۷۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶

سرمربی اسپانیایی آرسنال پس از به قهرمانی رساندن آرسنال در جام حذفی انگلیس از پپ گواردیولا تشکر کرد.

به گزارش شفاف، میکل آرتتا که در اولین تجربه سرمربیگری‌اش و درست هشت ماه پس از قبول هدایت آرسنال، شب گذشته (شنبه) موفق شد این تیم را با برتری 2 بر یک مقابل چلسی به قهرمانی جام حذفی انگلیس برساند، پس از این بازی گفت: به نظرم این بهترین لحظه دوران حرفه‌ای‌ من است، چون می‌دانم که ما چه مشکلاتی داشتیم. من یک مأموریت داشتم و آن این بود که کاری کنم تا بازیکنان و کادر فنی خود را باور کنند که بتوانیم این کار را انجام دهیم. دیدن تغییر در تیم هم باعت می‌شود احساس غرور کنم.

وی افزود: کاملاً نیازهای باشگاه آرسنال را درک کردم. وقتی که تصمیم گرفتم هدایت آرسنال را بپذیرم، می‌دانستم که با چه چالش‌هایی در این تیم روبه‌رو هستم و همیشه انتظاراتی از ما وجود دارد. این اولین جام قهرمانی من به عنوان سرمربی است، پس باید از آن لذت ببرم. بازیکنانم و کادر فنی در این مدت شگفت‌انگیز بودند.

سرمربی اسپانیایی آرسنال که پس از خداحافظی از فوتبال به مدت سه سال دستیار پپ گواردیولا بود و در نهایت در ماه دسامبر 2019 جانشین اونای امری در آرسنال شد، تصریح کرد: گواردیولا فردی کلیدی در پیشرفت من به عنوان یک مربی بود، بنابراین از او قدردانی می‌کنم. من بدون کمک پپ نمی‌توانستم امروز اینجا بنشینم، به همین خاطر باید از او تشکر کنم.

آرتتای 38 ساله همچنین در پایان در تمجید از مهاجم گابنی تیمش که در این بازی با دو گلی که زد، جام قهرمانی را از آن توپچی‌های لندن کرد، اظهار داشت: بازی‌های بزرگ نیازمند لحظات بزرگ برای بازیکنان بزرگ است. اوبامیانگ این کار را در بازی نیمه‌نهایی و البته این دیدار انجام داد. برخی با خود می‌گفتند که آیا پی‌یر می‌تواند در بازی‌های بزرگ هم این کار را انجام دهد که او این کار را در بازی با چلسی هم انجام داد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار