کد خبر: ۵۰۹۸۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۲

حریرچی گفت:کنکور فوق لیسانس در شهر تهران معادل نصف روز پاساژ علاء الدین است وجمعیت کل کنکور در کشور به اندازه جمعیت یک روز در ساحل مازندران و گیلان نیست.

به گزارش شفاف، ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت در خصوص برگزاری کنکور اظهار کرد: اگر قرار است که کنکور برگزار شود باید همه پروتکل های بهداشتی به طور دقیق رعایت شود و انجام این دستورالعمل ها خیلی سخت نیست.

او ادامه داد:  کنکور کارشناسی ارشد در شهر تهران معادل نصف روز پاساژ علاء الدین است وجمعیت کل کنکور در کشور به اندازه جمعیت یک روز در ساحل مازندران و گیلان نیست. هرهفته ما شاهد یک طرفه شدن جاده های شمال به سمت تهران به دلیل کثرت جمعیت و مسافران هستیم.

حریرچی  گفت: اگر ما بگوییم کنکور برگزار می شود افراد خارج نشین، افرادی که مخالف مردم ایران و مخالف جمهوری اسلامی هستند،می گویند نباید کنکور برگزار شود اما اگر اعلام کنیم که کنکور را برگزار نکنیم آنهایی که اکانتهای قابل پیگیری دارند، می گویند که ما ضد آموزش و ضد دانشگاه و ارتجاع سیاه در کشور هستیم.

او بیان کرد: فاصله صندلی ها را از ۱.۲ به ۱.۸ افزایش داده ایم و همه داوطلبان دارای ماسک بوده و اگر کسی ماسک نداشته باشد به او ماسک می دهند و اگر کسی بیمار باشد حوزه جداگانه برای چنین داوطلبانی در نظر گرفته شده است.

حریرچی افزود: وزارت بهداشت همه پروتکل های بهداشتی را نوشته و ستاد ملی کرونا در این خصوص تصمیم گرفته و انجام این کار بر عهده وزارت علوم و سازمان سنجش است.

حریرچی ادامه داد: عزاداری حضرت امام حسین (ع) در خون همه ما است اما برگزاری چنین مراسمی با این تراکم جمعیت و نشستن عزاداران با سه برابر ظرفیت مساجد و حسینیه ها ممکن نیست و تجمع، مخالف دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی است.

او افزود: یکی از طرح های ما این است که هر خانه می تواند یک حسینیه باشد و مردم با نصب یک پرچم مشکی در خانه هایشان می توانند چهره شهرها را سیاه پوش کنند و اجمالا ما مخالف دسته هستیم.

حریرچی افزود: پخت غذا در حسینیه و مساجد معمولا با تراکم همراه است و ممکن است با انتقال بیماری همراه شود و حتی در هنگام ایستادن مردم در صف برای گرفتن غذا و برای ثواب ممکن است سبب انتقال بیماری شود.

او بیان کرد: اگر عزاداری برگزار شود و کسی به بیماری کرونا مبتلا نشود این موضوع نقطه شکوه کار ما محسوب می شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: