کد خبر: ۵۰۹۸۴۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
وزیر دفاع مطرح کرد؛

امیر حاتمی در جلسه کمیسیون صنایع مجلس از آنادگی وزارت دفاع برای گسترش همکاری با بخش دولتی و غیر نظامی خبر داد.

                          همکاری وزارت دفاع با بخش‌های غیر نظامی

به گزارش شفاف، امیر سرتیپ حاتمی با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تشریح و تبیین جایگاه قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان گفت: امروز مفتخریم که علیرغم تحریم‌های ظالمانه نظام استکبار در حوزه تقویت بنیه دفاعی کشور به پیشرفت‌های تحسین برانگیزی دست یافته ایم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به تقدیر مقام معظم رهبری «مدظله العالی» و فرمانده معظم کل قوا از تحریم شکنی در حوزه دفاع و نظامی به ویژه در تولید و ساخت جت پیشرفته آموزشی کوثر تصریح کرد: همانگونه که بار‌ها اعلام شده است وزارت دفاع توانسته است با راهبرد (ما می‌توانیم) و توجه به ظرفیت‌های بومی و داخلی و هدایت‌ها و رهنمود‌های فرمانده معظم کل قوا نیاز‌های واقعی نیرو‌های مسلح را در تمامی حوزه‌های رزم زمینی، هوایی، دریایی، الکترونیک، پدافندی و موشکی و ... برآورده سازد و امروز نیرو‌های مسلح آماده‌تر از هر زمان دیگری با داشتن نیروی انسانی مجاهد جان بر کف شجاع و آموزش دیده از حدود و ثغور ایران اسلامی و ارزش‌های انقلاب محافظت می‌کند.

امیر سرتیپ حاتمی در تشریح همکاری‌های فناورانه با سایر بخش‌های کشوری نیز گفت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح از سرریز فناوری‌های دفاعی خود در کمک به خودروسازان داخلی، بخش حمل و نقل هوایی، دریای، ریلی و حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و سایر بخش‌های کشور از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.

امیر سرتیپ حاتمی خاطرنشان ساخت: وزارت دفاع علاوه بر مسئولیت خطیر و حساس خود در پشتیبانی و حمایت همه جانبه از نیرو‌های مسلح همواره پشتیبان و حامی همه بخش‌های ملی بوده و خواهد بود و لذا متناسب با نیاز‌ها و درخواست‌های دولت و بخش عمومی و خصوصی خدمات‌هایی را ارائه داده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح یکی دیگر از ویژگی‌های بارز و برجسته صنعت دفاعی را بهره مندی حداکثری از ظرفیت‌های فناورانه دانست و خاطرنشان ساخت: بهره گیری از علم و دانش کشور، کمک به اشتغال زایی، بهره‌مندی حداکثری از نخبگان و دانشمندان در جهت توسعه و پیشرفت‌های حوزه‌های دفاعی، تشکیل شبکه یکپارچه علمی و فناورانه از جمله دلایل اقبال و دعوت از شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌ها و برنامه‌های وزارت دفاع می‌باشد.

امیر سرتیپ حاتمی اقتدار و عزت امروز ایران اسلامی را مرهون ایثارگری شهدای سرافراز انقلاب اسلامی و مجاهدت‌های رزمندگان شجاع و مخلص و پیرو ولایت دانست و تصریح کرد: ارتقای توان موشکی کشور، تهیه و ساخت پیشرفته‌ترین دستاورد‌های حوزه رزم دریایی، ساخت و تولید پیشرفته‌ترین تجهیزات رزم زمینی و تولید و ساخت هواپیما‌های رزمی و آموزشی در حوزه هوایی از جمله اولویت‌های وزارت دفاع در سال‌های اخیر بوده است.
در پایان این نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن کشور سوالات خود را از وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح مطرح و امیر سرتیپ حاتمی نیز پاسخ‌های لازم را ارائه کرد.

در این نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس آمادگی خود را در جهت حمایت و توسعه صنعت دفاعی در ابعاد گوناگون اعلام کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: