کد خبر: ۵۰۹۸۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸

خبرگزاری وابسته به گروهک تروریستی داعش اعلام کرد که این گروهک مسئولیت حمله تروریستی در شهر جلال آباد افغانستان را برعهده گرفته است.

                          داعش مسئول حمله تروریستی در جلال آباد افغانستان

به گزارش شفاف، از رویترز، خبرگزاری اعماق وابسته به گروهک تروریستی داعش ساعتی پیش اعلام کرد که این گروهک مسئولیت تیراندازی و انفجار روز یکشنبه در شهر جلال آباد افغانستان را برعهده گرفت.

به گفته مقامات افغانستان دست کم سه بمب در محوطه بیرونی یک مجموعه زندان منفجر شد.

به گزارش مهر، شبکه تلویزیونی طلوع ساعاتی پیش با انتشار خبری فوری اعلام کرد که انفجاری در نزدیکی ناحیه چهارم شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار روی داده است.

بر اساس اعلام شبکه تلویزیونی طلوع، «عطاالله خوگیانی» سخنگوی والی ولایت ننگرهار در این خصوص اعلام کرد: «براثر انفجار یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در برابر زندان شهر جلال آباد، تاکنون یک غیرنظامی کشته شد و ۱۸ غیرنظامی دیگر زخمی شدند».

سخنگوی والی ولایت ننگرهار در ادامه افزود: «پس از انفجار خودروی مذکور، مهاجمان مسلح شروع به تیراندازی کردند و درگیری آنها با نظامیان افغانستان ادامه یافت».

این انفجار در سومین روز آتش‌بس میان طالبان و دولت افغانستان روی داده است.

از سوی دیگر خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز گزارش داد که افراد مسلح پس از این انفجار از دو جهت به زندان جلال آباد حمله کرده و درگیری شدید میان آنها و نیروهای امنیتی افغانستان روی داده است.

گفتنی است، گروه طالبان سه شنبه هفته گذشته در بیانیه ای از اعلام آتش بس سه روزه به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان خبر داد و به افراد خود اعلام کرد که در این مدت هیچ نوع عملیاتی انجام ندهند. ارگ ریاست جمهوری افغانستان نیز از اعلام آتش بس سه روزه از سوی گروه طالبان استقبال کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: