کد خبر: ۵۰۹۸۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳

محققان در تحقیقات اخیر خود برای تصفیه آب خاصیت ضد میکروبی، نقره را به کار گرفتند.

خواص ضد میکروبی نقره برای تصفیه آب به کار گرفته شدبه گزارش شفاف، دانشمندان از خواص ضدمیکروبی نقره برای تصفیه آب استفاده کردند که تهیه نانو کامپوزیت نقره برای بررسی خواص ضد باکتریایی آن و حذف آلاینده‌های آب هدف آن‌ها از انجام این طرح بود. این طرح پژوهشی با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسط محققان پژوهشکده زیست فناوری و مهندسی اصفهان انجام شد. «تهیه نانوکامپوزیت مغناطیسی نقره با ساختار Co۰.۷Zn۰.۳Fe۲O۴@PET@Ag به منظور استفاده از خاصیت ضدباکتری آن در فرایند تصفیه آب» عنوان این طرح پژوهشی است.

سید امیر حسین جلالی مجری این طرح پژوهشی گفت: در این طرح از کامپوزیت با هدف پوشش دهی نقره استفاده شد تا خواص ضد میکروبی نقره حفظ شود و در محیط آبی کاربرد داشته باشد. همچنین با پوشش دهی نانو اثرات باکتری کشی و ضد عفونی کنندگی از خود بروز می‌دهد.

او بیان کرد: از سویی در این طرح از آهن استفاده شده است. آهن خاصیت مغناطیسی دارد و با ایجاد میدان مغناطیسی باعث جمع آوری آلاینده‌ها می‌شود.

کاربرد نتایج این تحقیق ابتدا از بین بردن پاتوژن‌های بیمار‌ی‌زای آب برای تصفیه آب و در نهایت تعمیم این خاصیت در زمینه پزشکی، تولید نانودارو‌ها یا طراحی دارو و حتی تصفیه پساب‌های صنعتی و بیمارستانی می ­تواند باشد.

انتهای پیام/ 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: