کد خبر: ۵۰۹۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰

اجرای نمایشی به کارگردانی «کامران تفتی» در برج آزادی، لغو جشنواره تئاتر «اکبر رادی» و میزبانی تالار مولوی از نمایش «اسطرلاب»، تیتر اخبار امروزند.

به گزارش شفاف، نمایش «هملت» به کارگردانی کامران تفتی از 13 تا 17 مرداد ماه جاری از ساعت 18 در سالن اصلی برج آزادی روی صحنه می‌رود.

هما نیکخواه؛ تهیه‌کننده و یوسف طاهریان؛ مجری طرح این نمایش‌اند که نمایشنامه آن بر اساس متنی از شکسپیر و با حضور جمعی از بازیگران روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «آنچه هملت می‌داند و می‌خواهد بداند او را از دنیای خود دور می‌کند؛ او نمی‌تواند با محیط خود سازگار شود؛ پس نقش آدمی خل و دیوانه را پیشه می‌کند.»

جشنواره‌ تئاتر «اکبر رادی» لغو شد

بهزاد صدیقی سخنگو و مدیر اجرایی بنیاد اکبر رادی گفت: از آنجا که برخی از علاقه‌مندان این جشنواره پیگیر برگزاری‌اش بودند، به دلیل پایان نامعلوم شیوع ویروس کرونا و لزوم حفظ سلامت شرکت‌کنندگان و هنرمندان در شرایط اپیدمی بیماری کرونا، سومین دوره‌ جشنواره تئاتر «اکبر رادی» به طور قطعی در سال 99 برگزار نمی‌شود.

وی افزود: از آنجا که حال عمومی بسیاری از افراد جامعه‌ و نیز بسیاری از هنرمندان و علاقه‌مندان تئاتر به دلیل شرایط کرونایی کشور خوب نیست، هیأت مدیره‌ بنیاد اکبر رادی تصمیم گرفت برگزاری سومین دوره‌ جشنواره‌ی تئاتر «اکبر رادی» را در سال جاری ملغی و منتفی اعلام کند.

دبیر جشنواره‌ تئاتر اکبر رادی در پایان اعلام کرد: لازم می‌دانم یک‌بار دیگر از همه همکاران، شرکت‌کنندگان، حامیان و همراهان جشنواره تئاتر اکبر رادی سپاس ویژه‌ خود را اعلام کنم و امیدوارم همه‌ آنان در شرایط کنونی کشور، در سلامتی مطلق به سر ببرند و همواره موفق و پیروز باشند.

«اسطرلاب» به تالار مولوی آمد

مرکز تئاتر مولوی از شب گذشته میزبان نمایش «اسطرلاب» شد.

«اسطرلاب» که پیش‌تر در بخش رقابت صحنه‌ای بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران روی صحنه رفته بود، از روز یکشنبه دوازدهم مرداد ماه جاری اجراهای خود را در مرکز تئاتر مولوی آغاز کرد.

نمایش فوق نامزد بهترین نمایشنامه از بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران شده است.

«اسطرلاب» به نویسندگی و کارگردانی صدرا صباحی و با بازی میثم غنی‌زاده، مهدی سقا، فاطمه نوروزی، مژده قربانی و تینا یونس‌تبار، اجراهای خود را در سالن کوچک مرکز تئاتر مولوی آغاز کرده است و تا پایان مرداد روی صحنه خواهد بود.

علاقه‌مندان برای تماشای این نمایش می‌توانند همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت 19 به نشانی: خیابان انقلاب، خیابان 16 آذر، جنب باشگاه دانشجویان، مرکز تئاتر مولوی مراجعه کنند.

زنده‌یاد «گلزار محمدی» دبیر جشنواره نمایش عروسکی می‌ماند

با اعلام خبر برگزاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران - مبارک در اسفندماه سال جاری، شخص جدیدی به عنوان دبیر این رویداد معرفی نخواهد شد.

در همین راستا، دبیرخانه هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران - مبارک اداره‌کل هنرهای نمایشی اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

در متن این اطلاعیه ضمن تأکید بر برگزاری این رویداد آمده است:

«مدیرکل هنرهای نمایشی در مشورت با اعضای شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران - مبارک، تصمیماتی را در ارتباط با این رویداد دوسالانه اتخاذ کرد که به شرح زیر است:

1.هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران - مبارک در اسفندماه سال جاری با بهره‌گیری حداکثری از فضای مجازی برگزار خواهد شد.

2.نام زنده‌یاد «گلزار محمدی» به عنوان دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران - مبارک باقی خواهد ماند و فرد جدیدی در مقام دبیری این رویداد معرفی نخواهد شد.

3.هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران - مبارک با مدیریت مهدی حاجیان در مقام مدیر اجرایی برگزار می‌شود.»

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: