کد خبر: ۵۰۹۹۳۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲

تولید آلبوم صوتی و فراخوان آثار هنری با محوریت مباهله از جمله مفاد نشست خبریِ ستاد بزرگداشت مباهله بود.

به گزارش شفاف، نشست خبری ستاد مردمی بزرگداشت مباهله عصر سه‌شنبه در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه) با حضور علی انسانی، دبیر این ستاد  برگزار شد.

علی انسانی در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه ستاد مردمی مباهله به لطف امیرالمؤمنین طی این 5 سال اخیر برنامه‌های متعددی داشته است، گفت: برای شروع به کار ابتدا سراغ مراجع عظام تقلید رفتیم که با استقبال مناسب ایشان مواجه شدیم؛ همچنین سعی کردیم این ستاد را در سرار کشور گسترش دهیم و در این راستا سفرهای متعددی به استانهای مختلف داشتم.

انسانی حضور و استقبال چهره‌های دینی در آیین مباهله را از ویژگی‌های این مراسم معرفی کرد و گفت: طی این سالها از چهره‌های دینی بزرگواری استفاده کردیم. به عنوان مثال آیت‌الله صافی و آیت‌الله جوادی آملی پیام‌های ویدئویی را در آغاز مراسم مباهله برای ما ارسال کردند.

رئیس ستاد بزرگداشت مردمی مباهله درباره مراسم امسال ایام مباهله گفت: پیش‌بینی کرده بودیم اما به خاطر ویروس کرونا امکان برگزاری بسیاری از آنها وجود ندارد و قرار است تمام برنامه‌هایی که هر سال برگزار می‌شد از جمله تواشیح، سرود و نمایش در فضای مجازی برگزار شود.

انسانی یکی از اقدامات آن ستاد برای مراسم امسال روز مباهله را نصب بنرهای محتوایی در میادین شهر تهران معرفی کرد و گفت: در این باره با شهرداری تهران و سازمان فرهنگی هنری شهرداری جلساتی داشتیم.

در ادامه این نشست علی اعرابی دبیر ستاد مردمی مباهله، محمد مهدی مفیدی دبیر بخش تأمین محتوا و علی خان‌زاده، دبیر بخش فضای ستاد به ارائه گزارش‌هایی درباره برنامه مراسم ایام مباهله پرداختند.

اهم این اقدامات از قرار ذیل است:
* ایجاد سایت دبیرخانه به آدرس asar.mobahele.irبه منظور تجمیع آثار و شرکت در مسابقات و پویش‌ها.
* تولید آلبوم صوتی «مهر و ماه یکی شد»: در این راستا 11 اثر اختصاصی با همکاری مؤسسه «نوای ریحان» در موضوع مباهله تولید و جمع‌آوری شد. در این اثر خوانندگانی از جمله علی فانی، یاسین علوی، محبی، صادق تهرانی‌زاده، سعید آورنگ و امیرحسین جمشیدیان و شعرایی مثل حاج علی انسانی، میثم سازگار و قاسم صرافان  مشارکت داشتند.
* مسابقه حفظ آیه مباهله برای گروه سنی خردسال که در حال برگزاری است. به 500 نفر اول که بر اساس شرایط مندرج فایل تلاوت آیه مباهله را ارسال کنند، بدون قرعه‌کشی جوایزی اختصاص داده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توان به سایت mobahele.ir  مراجعه کرد.

* برگزاری پویش مباهله در دو دسته مردمی (ویژه تولیدات مردمی) و شرکت‌ها و مؤسسات و سلبریتی‌ها (ویژه تولیدات تخصصی رسانه‌ای)

محورهای موضوعی، تصویرگری و روایتگری در قالب فیلم، عکس و پادکست خواهد بود با موضوعاتی همچون مباهله، نمادی قلب اسلام، دین گفت‌وگو، مباهله، آشکار شدن مسیر هدایت، مباله، معرفی سبک زندگی اسلامی و مدرنیته، دعای روز مباهله، آیه مباهله و ... این آثار در قالب فیلم (موشن‌گرافی، پویانمایی و فیلم کوتاه) آثار صوتی (پادکست، مداحی و سخنرانی) و بخش عکس (عکس‌نوشته، عکس و اینفوگرافی) است.

همچنین علاقه‌مندان به شرکت در پویش همگانی در شبکه‌های مجازی از هشتگ #مباهله از طریق نشر محتوا در پلتفرم‌ها، انتشار فیلم در آپارات و ... و از کلیدواژه‌هایی همچون #مباهله_مباهات_پیامبر یا #مباهله_روز_شکوه_اسلام استفاده کنند.

ثبت نام و بارگذاری محتوا در تارنمای پویش به نشانی asar.mobahele.ir  صورت می‌گیرد. این برنامه از تاریخ 16 مرداد تا 30 مرداد است.

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: