کد خبر: ۵۰۹۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶

بعضی اوقات ممکن است به‌دلیل شرایطی که از قبل احتمال آن را نمی‌دادیم، مجبور شویم سفری حتی بسیار مهم را کنسل کنیم و نتوانیم خود را به آن برسانیم. در شرایط پیش‌آمده علاوه‌بر ناراحتی که از کنسلی بلیطمان داریم، یک‌سری شرایط اداری را باید طی کنیم تا بتوانیم هزینه پرداخت‌شده برای بلیط را مسترد کنیم. اگر از جزییات آن اطلاع نداشته باشیم، استرداد پرواز، می‌تواند به‌اندازه ازدست‌دادن سفر ناخوشایند باشد. درادامه ما در این مطلب به شرایط و قوانین کنسلی بلیط هواپیما ماهان پرداخته‌ایم و این روند را برای شما توضیح داده‌ایم.

قوانین و مقررات سیستم خرید بلیط هواپیما ماهان

همه تراکنش‌های خرید بلیت در این سایت مشمول قوانین جاری تجارت الکترونیک بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار اظهار می‌کند که از همه قوانین و مقررات خرید بلیت آگاهی کامل دارد. خرید بلیت در وب‌سایت فروش اینترنتی هواپیمایی ماهان مانند دیگر ایرلاین‌ها فقط با کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب امکان‌پذیر خواهد بود. اگر کارت‌بانکی شما مشکلی نداشته باشد، در خرید بلیط هواپیما ماهان دچار دردسر نخواهید شد.

بلیط نمی‌تواند به شخصی غیر از خریدار انتقال داده شود. شرایط گفته‌شده در بلیط، به‌معنی مفاد قرارداد میان شرکت هواپیمایی و خریدار بلیط است. صدور بلیط از شرکت هواپیمایی برای مسافر نشان می‌دهد که مسافر همه شرایط و قوانین وضع‌شده از طرف شرکت هواپیمایی ماهان را پذیرفته است.

شرایط کنسلی

درصورت اعلام کنسلی از طرف هواپیمایی ماهان، یک‌بار، امکان جابه‌جایی رایگان به اولین پرواز موجود روی نرخ خریداری‌شده در همان مسیر بلیط کنسلی، توسط تیم پشتیبانی وب‌سایت ماهان وجود دارد؛ در غیراین‌صورت، با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.

در پروازهای دوطرفه داخلی، درصورت اعلام کنسلی یا تاخیر بیش از دو ساعت یکی از مسیرهای پروازی از طرف شرکت هواپیمایی، مسافر وظیفه دارد برای تعیین تکلیف مسیر باقی‌مانده دربازه 24 ساعت از زمان اطلاع‌رسانی شرکت هواپیمایی با تیم پشتیبانی وب‌سایت ارتباط برقرار کند.

درباره بلیط‌های دو طرفه خارجی، اگر قصد کنسلی یکی از مسیرهای پروازی را دارید، سیستم نرخ بلیط یک‌طرفه مورداستفاده را با شما محاسبه خواهد کرد. درصورت دوطرفه‌بودن بلیط خارجی و عدم‌استفاده از مسیر رفت (جاماندن از پرواز مسیر رفت)، سیستم مسیر برگشت شما را کنسل می‌کند.

شرایط

  1. درخواست هرگونه خدمات ویژه فقط تا 48 ساعت مانده به زمان پرواز امکان‌پذیر خواهد بود، همچنین درروزهای کاری پیش از تعطیلات رسمی و روزهای پنجشنبه تا ساعت 12 ظهر می‌توانید خدمات ویژه را سفارش دهید.
  2. درصورت تغییر تاریخ پرواز، ثبت مجدد درخواست ترانسفر فرودگاهی برمبنای تاریخ جدید، در سیستم برای ارائه خدمات الزامی است. درصورت نیاز به هماهنگی بیشتر می‌توانید، با تلفن 021-48384029 یا باشرکت پاکرو به‌شماره تلفن 1884 تماس بگیرید.
  3. حتما دقت کنید که عدم‌نمایش سرویس موردنظر در مرحله انتخاب خدمات ویژه، به‌معنی تکمیل ظرفیت یا عدم ارائه آن در پرواز انتخاب‌شده است. هواپیمایی ماهان هیچ‌گونه قراردادی با شرکت‌های هواپیمایی دیگر درباره ادامه مسیر پروازهای بین‌المللی ندارد.
  4. پرواز بین‌المللی به پرواز بین‌المللی (به‌عنوان مثال IKA-IKA) سه ساعت
  5. پرواز بین‌المللی به پرواز داخلی (به‌عنوان مثال IKA-THR) پنج ساعت
  6. پرواز داخلی به پرواز بین‌المللی (به‌عنوان مثال THR-IKA) پنج ساعت
  7. پرواز داخلی به پرواز داخلی (به‌عنوان مثال THR-THR) دو ساعت

 

جریمه کنسلی بلیط هواپیما ماهان

مسافر هنگام کنسلی بلیط باید بداند درصورت تغییر شماره تلفن‌همراه یا آدرس پست الکترونیکی، برای اصلاح آن باید با تلفن پشتیبانی سایت تماس بگیرد. زمان استرداد وجه بلیط بعد از لغو آن توسط کاربر روی سایت به‌شکل اتوماتیک طی 72 ساعت بانکی به همان شماره کارتی که خرید با آن انجام شده، مسترد می‌شود. همچنین باید بدانید آخرین زمان برای تغییر تاریخ و کنسلی بلیط هواپیما ماهان برای پروازهای داخلی سه ساعت و پروازهای خارجی حداکثر پنج ساعت پیش از ساعت پرواز است.

علاوه‌برآن در همه پروازهای هواپیمایی ماهان (داخلی و خارجی)، قوانین تغییر تاریخ، کنسلی بلیط و حداکثر بار مجاز باتوجه به کلاس نرخی، تغییر می‌کند. مطالعه قوانین برای خرید بلیط هواپیما ماهان هنگام خرید، پیش از پرداخت نهایی، در قسمت جمع کل که به رنگ سبز در سایت ماهان مشخص شده، الزامی خواهد بود. درنهایت باید گفت تغییر تاریخ یا کنسلی بلیط‌هایی که از طریق وب‌سایت ماهان خریداری شده، صرفا توسط شخص مسافر و ازطریق سایت امکان‌پذیر است.

همچنین لازم به‌ذکر است در زمان تاخیر بیش از دو ساعت در مسیرهای داخلی و چهار ساعت تاخیر در مسیرهای خارجی یا ابطال پرواز توسط هواپیمایی ماهان، درصورت عدم‌استفاده از بلیط، طبق درخواست و انصراف مسافر از پرواز، پس از تماس با تیم پشتیبانی خرید اینترنتی، همه بهای بلیط مسترد می‌شود. باید همه این نکات را بدانید و هنگام خرید بلیط هواپیما ماهان آن‌ها را درنظر داشته باشید.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: