کد خبر: ۵۰۹۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴

کارشناس فوتبال گفت: حضور مربی مثل برانکو که آرام و بی‌حاشیه بود دلیل اصلی موفقیت پرسپولیس نسبت به استقلال است.

به گزارش شفاف، ابراهیم قاسمپور در مورد اینکه چرا پرسپولیس 4 سال پیاپی به قهرمانی لیگ برتر رسید در حالی که در بخش مدیریتی مثل استقلال شرایط نابسامانی دارد، اظهار داشت: سوالی دشواری پرسیدید! عوامل زیادی در موفقیت پرسپولیس نقش دارد. اول اینکه بازدهی و عملکرد بازیکنان پرسپولیس نسبت به استقلال بسیار بهتر بود، ضمن اینکه برعکس  تیم استقلال، شاهد ثبات در کادرفنی پرسپولیس بودیم. از سویی دیگر فاصله بازیکنان اصلی و ذخیره پرسپولیس بسیار کم بود و بازیکنان نیمکت و ثابت سرخپوشان در یک سطح قرار داشتند. 

وی افزود: برانکو هم در این سه سال فوندانسیون و ساختار مناسبی برای تیم پرسپولیس طراحی کرد. ساختاری که برانکو در پرسپولیس بنیان گذاشت نقش مهمی در موفقیت این تیم داشت.

قاسمپور درمورد اینکه می‌توان گفت برانکو باعث شد خلاء مدیریتی در باشگاه پرسپولیس به چشم نیاید، عنوان کرد: دقیقا همین طور است. برانکو مربی آرام و بی‌حاشیه‌ای است. اگر تیمش کمبودی هم داشت جار و جنجال به راه نمی‌انداخت و به حواشی توجهی نمی‌کرد. برانکو مدام در تلاش بود که به تیمش آرامش تزریق کند و بازیکنان و تیمش را از حواشی دور نگه می‌داشت. این مسایل خیلی برای موفقیت یک تیم مهم است.

کارشناس فوتبال تصریح کرد: در استقلال اما مربیان مدام تغییر کردند. از منصوریان و شفر تا استراماچونی و حالا هم فرهاد مجیدی هر مربی هم سبک و سلیقه خودش را برای هدایت فنی تیم داشت و سلیقه‌های مختلف در تیم استقلال اعمال شد اما در پرسپولیس تفکر فنی برانکو حاکم شد و بازیکنان به خوبی با تفکر و خواسته‌های فنی او آشنا شدند. در استقلال اما به دلیل رفت و آمد مکرر مربیان ممکن بود که برخی بازیکنان حتی حاضر به تابعیت صدرصدی از کادرفنی نشوند و هرج و مرجی در تیم پیش می‌آمد وحتی ممکن بود برخی بازیکنان دل به کار ندهند. 

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: