کد خبر: ۵۱۰۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸

آیت الله سیستانی در پی انفجار بیروت نیکوکاران جهان را به همبستگی و کمک به لبنان دعوت کرد.

                          دعوت آیت‌الله سیستانی از خیران جهان برای کمک به لبنان

به گزارش شفاف، آیت الله «سیدعلی سیستانی» مرجع عالی دینی عراق در پی انفجار بیروت با صدور بیانیه‌ای نیکوکاران جهان را به همبستگی و کمک به لبنان دعوت کرد.

 در متن بیانیه مرجع تقلید عالیقدر شیعیان جهان آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مرجعیت عالی دینی در نجف اشرف اندوه و تاسف عمیق خود از حادثه دردناک شهر بیروت عزیز پس از انفجار مهیب در بندرگاه آن که منجر به کشته و مفقود شدن شمار زیادی و تعداد چند برابری مجروحان و مصدومان و بی خانمان شدن ده‌ها هزار نفر از شهروندان گشت و به ویرانی گسترده و وارد آمدن تلفات شدید به ساختمان‌ها و اموال عمومی در صحنه‌هایی غم انگیز و بی سابقه در دهه‌های اخیر شد، ابراز می‌کند.

به این ترتیب صمیمانه‌ترین تسلیت‌ها و همدردی‌ها را در این مصیبت بزرگ به مردم شریف لبنان تقدیم می‌کنیم و از خداوند متعال مسئلت داریم که به آن‌ها برای گذر از این محنت بزرگ، قدرت، صبر و همبستگی عنایت فرماید و مومنان بزرگوار و همه خیرین در جهان را به همبستگی با آن‌ها در این شرایط دشوار و کمک به آن‌ها با تمامی روش‌هایی موجود جهت کاستن از آثار این فاجعه بزرگ دعوت می‌کنیم.

از خداوند متعال مسئلت داریم که قربانیان را مورد رحمت واسعه خود قرار داده و به بستگان آن‌ها صبر و آرامش عطا فرماید و به مصدومان نیز شفای و سلامتی عنایت فرماید که اوست مهربانترین مهربانان.

۱۶/ ذو الحجه/۱۴۴۱ هـ

دفتر حضرت آیت الله العظمی سیستانی (دام ظله) - نجف اشرف

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار