کد خبر: ۵۱۰۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۴

مسئول بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیاء گفت: دشمن به‌دنبال ایجاد رخنه در صف عاشقان اباعبدالله (ع) و دوگانه بین هیئتی‌ها است. در سال‌های گذشته اتفاقاتی از قبیل دسته بندی‌ها در میان مداحان و هیئت‌ها بوجود آمد که البته خنثی شد.

به گزارش شفاف، سید احمد عبودتیان، مسئول بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیاء در گردهمایی ملی فعالان عرصه هیأت که به‌صورت وبیناری در جامعه ایمانی مشعر برگزار شد، با اشاره به اهداف دشمنان در مواجهه با عزاداری امام حسین(ع) گفت: دسیسه‌ها و انحرافات دشمن برای کم‌فروغ‌کردن جریان عزاداری سابقه زیادی دارد. انقلاب به برکت همین مجالس حیسنی شکل گرفته است. علت عصبانیت و مسأله جدی و تمدنی دشمن با دستگاه سید‌الشهدا (ع) ریشه در برکاتی دارد که در چهار دهه انقلاب بوجود آمده است.

وی ادامه داد: امسال و در جریان محرم باید سه مسأله را مورد توجه قرار داد. دشمن در وهله اول می‌خواهد، هیئت‌ها کم‌فروغ و یا تعطیل شوند. دوماً دوگانه عقلانیت و مذهب و تصاویر غیرتمدنی و غیرعقلانی از حسینی‌ها ارائه دهند. سومین نکته که بسیار خطرناک و از اهمیت بیشتری برخوردار است، ایجاد رخنه در صف عاشقان اباعبدالله (ع) و دوگانه بین هیئتی‌ها است. در سال‌های گذشته اتفاقاتی از قبیل دسته بندی‌ها در میان مداحان و هیئت‌ها بوجود آمد که البته خنثی شد.

عبودتیان با بیان اینکه برگزاری مراسم عزاداری با شیوه‌نامه‌های حکیمانه امکان‌پذیر است، تصریح کرد: هنر اهالی هیئت، آمادگی و انجام عمل در آخرین فرصت‌ها است، اینکه در لحظات آخر بتوانند تصمیم دقیق بگیرند. مردم مجالس حسینی را مطالبه کرده‌اند و رسانه‌ها باید در این زمینه مطالبه‌گری کنند. همت و ابتکار برای انتقال پیام محرم است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار