کد خبر: ۵۱۰۰۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۴

مسئول قرارگاه جهادی شهید علیمردانی در برنامه ویژه معرفی چهره‌های مردمی تلویزیون دو آرزوی خودش را اعلام کرد که یکی راه‌اندازی بیمارستان جهادی است و دیگری با همسرش به دیدار مقام معظم رهبری برود.

به گزارش شفاف، حسین بخشی مسئول قرارگاه جهادی شهید علیمردانی خراسان رضوی و همسرش خانم کریمی که از فعالان اردوهای جهادی‌اند به ویژه‌برنامه معرفی چهره‌های مردمی تلویزیون رفت. او در ابتدا گفت: ما خانواده‌ای 300 نفری هستیم که 150 نفراز دوستان ما بچه های بهداشت و درمان‌اند. پزشکان و پرستارانی که در قرارگاه شهید علی مردانی به ما کمک می‌کنند. تعداد 150 نفر دیگر از بچه‌ها بچه‌های طلبه، فنی مهندسی و آموزش و پرورش‌اند. با یکدیگر تیمی را راه انداختیم به نام «قرارگاه شهید علی‌مردانی» که خانواده خود شهید هم همراه ما هستند.

او افزود: این شهید بزرگوار خراسانی‌اند؛ اولین اردویی که ما برگزار کردیم در منطقه تربت جام خراسان رضوی، در زادگاه این شهید بود. از طرف دیگر او شهید بزرگواری است که تنگه چزابه را نگاه داشته و امام (ره) درباره او بسیار صحبت کرده‌اند.

این خیّر جوان توضیح داد: من و همسرم در اردو با یکدیگر آشنا شدیم. همسرم از بچه‌های دانشگاه علوم پزشکی‌اند. من از گروه فنی و مهندسی. در اردوهای جهادی که برگزار می‌کردیم و در مناطق محروم خراسان رضوی خانه می‌ساختیم. از وقتی که همسرم به گروه اضافه شد تیم پزشکی هم تشکیل شد.  برخی در مناطق محروم سقف بالای سرندارند. خدا را شکر بیمارستان صحرایی، کامیونت و کامیون و اتوبوسی داریم. از دندانپزشکی که کار هزینه‌بری است تا تخصص‌های دیگر را در مشهد خراسان رضوی و در استان گلستان، اهواز و خوزستان و سیستان بلوچستان به رایگان در اختیار محرومان قرار می‌دهیم.

کریمی ادامه داد: هم من و همسرم قبل از ازدواج در اردوهای جهادی شرکت می‌کردیم. در یکی از اردوها که همسرم مسئول تیم بودند و من آنجا کار پزشکی انجام می‌دادم و در چند روستا کار غربالگری انجام می‌دادیم با یکدیگر آشنا شدیم. در قرارگاه مراسمی برای تجلیل از بچه‌هایی بود که در اردوهای جهادی شرکت می‌کردند. مادرهمسرم من را آنجا دیدند و از من خواستگاری کردند.

بخشی یادآور شد: دغدغه‌ای که ما، تیم‌مان و کل بچه‌های جهادی داریم این است که یکسری تجهیزات داریم اما تجهیزات‌مان برای یکسری از عمل‌ها و پیگیری درمان‌ها کافی نیست. ما بین تمام گروه‌های جهادی کشور جزو 5 تیم برتر شناخته شدیم. طرحی برای بیمارستان جهادی داده بودیم. از طرف مسئولان استقبال شد؛ امروز دغدغه‌ای که داریم انجام جراحی‌های افراد نیازمند است. چون تجهیزات مورد نیاز را نداریم نمی‌توانیم انجام بدهیم. درحال حاضر دست و پا شکسته مسئولان و روسای بیمارستان‌ها و رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد کمک می‌کنند.

وی افزود: یکی از محرومان که در حال ساخت خانه برایشان هستیم چشمش آب مروارید آورده بود. در بیمارستان خاتم‌الانبیاء مشهد عمل کردیم. کودکی 8 ساله که پایش می‌شکند و در پای او پلاتین می‌گذارند و می‌گویند باید دو سال دیگر پلاتین را دربیاورید الان 11 ساله شده است و چون هزینه جراحی را نداشتند نتوانسته پلاتین را در بیاورد. او توسط دوستان ما در مشهد جراحی شد و عمل سختی داشت.

این فعال اجتماعی تأکید کرد: تیم تخصصی پزشکی ما کامل است اما محلی که بشود با خیال راحت به کارهای پزشکی رسید نداریم. چیزی که می‌گویم تنها مختص مشهد و خراسان رضوی نیست. ما صحبت کردیم و گفتند اگر این اتفاق در مشهد بیفتد مثل این بیمارستان را در خوزستان و سیستان و بلوچستان راه‌اندازی خواهند کرد و ما می‌توانیم خیالمان راحت باشد که وقتی به صورت سیال می‌رویم محرومان را پیدا می‌کنیم. نمی‌خواهیم محرومان به سمت ما بیایند چون ولی‌نعمتند، دوست داریم خودمان به سمت‌شان برویم. ما از استان‌های دیگر هم پزشک و متخصص داریم اگر بشود مجموعه‌ای که مستقلاً مربوط به بچه‌های جهادی باشد، داشته باشیم می‌توانیم اتفاق بزرگی را در کشور رقم بزنیم.

کریمی افزود: بهمن‌ماه بود که از سیل سیستان و بلوچستان برگشتیم، ماجرای کرونا اتفاق افتاد. بچه‌های ما در قرارگاه چند دسته بودند. بچه‌های بهداشت و درمان، عمرانی و فرهنگی یک‌دسته شدیم برای مبارزه با کرونا. بچه‌هایی که در بیمارستان‌ها بودند کارشان را با قدرت پیش بردند. تعدادی از بچه‌ها که مطب‌هایشان تعطیل شده بودند و تعدادی از بچه‌های فرهنگی به کمک ما آمدند و پک‌های بهداشتی تهیه و توزیع کردیم.

وی خاطرنشان کرد: ماسک و محلول را به مردم حاشیه شهر مشهد که توانایی خرید نداشتند و مردم مشهد می‌رساندیم. تعدادی از بچه‌ها مشغول ضدعفونی معابر شدند. برخی از بچه‌ها تطهیر اموات را به عهده گرفتند. از بین بچه های طلبه و معلم کارهای مختلفی انجام شد تا ذره‌ای از بار را از روی دوش ملت برداریم.

بخشی هم تأکید کرد: 5 هزار گردنبند چرمی حرز امام جواد(ع) تهیه کردیم برای اینکه قوت قلبی برایشان باشد و محفوظ از کرونا بمانند تا بدانند پشت جبهه هم  افراد به فکر آنها هستند. مراقبند که بچه‌ها بیشتر از این خسته نشوند. دغدغه‌ای که داریم که با نظر ویژه مقام معظم رهبری مرتفع می‌شود. بچه‌های جهادی برخی در اردوهای جهادی فوت می‌کنند و متأسفانه یکسری فوت‌شدگانی در اردوهای جهادی داریم که هنوز شهید محسوب نشده است.

وی افزود: این فرزندان ملت ایران در طول عمر مثل یک شهید زندگی می‌کنند. این دغدغه هست تا این بچه‌ها به عنوان شهید خدمت محسوب شوند تا خانواده‌هایشان قدری تسکین بیابند. بچه‌هایی‌اند که شاید دیده شوند و اسم‌شان نیاورده شود. ما از استاد دانشگاه مسن داریم تا بچه‌های نوجوانی که استعدادیابی و توانمندشان می‌کنیم در حاشیه شهرها ادامه‌دهنده راه‌مان باشند. یکی از آرزوهایم راه‌اندازی بیمارستان جهادی است و دیگری اینکه دوست داریم با همسرم و دوستان‌مان که در قرارگاه فعالیت دارند با رهبر معظم انقلاب دیداری داشته باشیم.

کریمی در پایان گفت: خواهش می‌کنم از مردم بیشتر مراقب باشند. ماسک بزنند تا ویروس کمتر بشود و ریشه‌کن شود. کادر درمان واقعاً خسته شده‌اند.

"فرمول یک" ویژه معرفی چهره‌های برتر مردمی از هفته گذشته روی آنتن رفت و این هفته نیز 12 تا 18 مرداد حوالی ساعت 23 با تهیه‌کنندگی و اجرای سیدعلی ضیا به مدت 90 دقیقه روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار