کد خبر: ۵۱۰۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

رئیس کلانتری ۱۲۸ تهران نو از کشف یک کوزه مربوط به ۴ هزار و ۹۰۰ سال پیش از یک نفر در پایانه شرق تهران خبر داد.

به گزارش شفاف، سرهنگ رضا صادقی پور رئیس کلانتری ۱۲۸ تهران نو گفت: اواخر هفته گذشته تیمی از ماموران کلانتری برای پیشگیری از وقوع جرم در حال گشت زنی در نزدیکی پایانه شرق تهران بودند که به پسر جوانی که یک کوله پشتی همراهش داشت، مشکوک شدند.

وی افزود: ماموران وقتی به نزدیکی پسر جوان رسیدند، وی با رها کردن کوله پشتی‌اش با پای پیاده شروع به فرار کرد و در این صحنه یکی از ماموران به سراغ کوله پشتی و مامور دیگر به تعقیب جوان مرموز پرداخت.

این مقام پلیسی ادامه داد: مامور کلانتری که در تعقیب متهم بود، پی برد که پسر جوان زیر یکی از اتوبوس‌های پایانه شرق پنهان شده که در یک عملیات پلیسی وی شناسایی و دستگیر شد و در ادامه کوله پشتی پسر جوان مورد بررسی قرار گرفت و یک کوزه عتیقه قدیمی برای ۴ هزار و ۹۰۰ سال قبل و یک ردیاب، فلزیاب و چراغ قوه از آن کشف شد.

رئیس کلانتری ۱۲۸ تهران نو گفت: متهم که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی است در اعترافاتش عنوان کرد که از بچگی علاقه به گنج داشته و این کوزه قدیمی را در یکی از شهر‌های غربی کشور پیدا کرده و برای فروش آن به تهران آمده است.

سرهنگ صادقی پور در پایان با اشاره به اینکه ارزش اموال کشف شده توسط کارشناسان میراث فرهنگی در حال بررسی است، گفت: متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار