کد خبر: ۵۱۰۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶

عضو شورای شهر تهران درباره موضوع انتقال ترمینال جنوب به نزدیکی حرم مطهر توضیحاتی داد.

به گزارش شفاف، محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران در گفت و گویی، با اشاره به اینکه در دستور برنامه سوم بحثی برای جابجایی ترمینال جنوب به نزدیکی حرم مطهر مطرح نشده است، گفت: مشکلات ترمینال جنوب و وجود معتادان متجاهر در آنجا از قدیم وجود داشته است و مشکلی نیست که به تازگی به وجود آمده باشد. مشکلات آنجا از گذشته بوده و بخش عمده‌ حل مشکلات آنجا بر عهده‌ سازمان‌ها و ارگان‌های دیگر است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در سال‌های گذشته فعالیت گرمخانه‌ها مختص به فصل زمستان و زمان سرما بود، اما با شیوع ویروس کرونا در کشور این گرمخانه‌ها از اسفند ماه فعالیت خود را ادامه داده‌اند و در حال حاضر هم این فعالیت ادامه دارد. انتظار می‌رود با این اقدام شهرداری، از تعداد معتادان در خیابان‌ها و ترمینال جنوب کاهش یابد.

میرلوحی با بیان اینکه بحث جامعی در خصوص ترمینال‌ها در شورای شهر مطرح شده است، گفت: در حال حاضر شورا در حال تلاش برای متصل شدن مترو و حمل و نقل بین شهر‌ی است، به این شکل که اگر مسافری از ایستگاه راه آهن خارج شد، به راحتی به مترو و حمل و نقل درون شهری دسترسی آسان داشته باشد.

وی افزود: در مناطق مختلف این اقدامات انجام شده و یا در حال تکمیل شدن هستند، برای مثال در حال حاضر ۹۰ درصد از ترمینال شرق تکمیل شده، اما به دلیل تکمیل نبودن زنجیره‌ خدمات حمل و نقل عمومی این ترمینال به بهره برداری نرسیده است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به چگونگی عملکرد زنجیره‌ خدمات حمل و نقل عمومی در ترمینال‌ها گفت: شبکه‌ اتوبوس، مترو و حمل و نقل برون شهری باید تکمیل کننده یکدیگر باشند، حتی تاکسی و دوچرخه نیز باید در این زنجیره قرار گیرند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار