کد خبر: ۵۱۰۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۹
میدل‌ایست‌مانیتور|

سفر روز پنجشنبه رئیس‌جمهور فرانسه به لبنان در روز پنجشنبه و اقدامات او در آن کشور با انتقاد کاربران فضای مجازی روبرو شده است.

به گزارش شفاف، یک رسانه مستقر در انگلیس نوشته سفر «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه به لبنان در روز پنجشنبه و اقدامات او در آن کشور با انتقاد کاربران فضای مجازی روبرو شده است.

پایگاه «میدل‌ایست‌مانیتور» نوشته با آنکه برخی از کاربران فضای مجازی سفر ماکرون را نشانه حمایت فرانسه از لبنان تلقی کرده‌اند بسیاری از کاربران نوشته‌اند که این سفر فاقد انگیزه‌های «معصومانه» بوده است. 

ماکرون روز پنجشنبه از لبنان بازدید کرد و با مقام‌های سیاسی این کشور دیدار کرد. او از مناطقی از بیروت که در اثر انفجار مهیب سه‌شنبه دچار آسیب شده بود هم دیدن و با برخی از شهروندان لبنانی گفت‌وگو کرد. 

کاربران فضای مجازی نوشت‌اند که ماکرون بحران‌های داخلی و شکست‌های بین‌المللی خودش را به فرموشی سپرده و در لبنان به گونه‌ای رفتار کرد که گویی این کشور مستعمره فرانسه است.

«بشیر نافیه»، تاریخدان فلسطینی مستقر در انگلیس در توئیتر نوشت: «فرانسه مدت‌هااست رئیس‌جمهوری که مثل امانوئل ماکرون نتواند جلوی جاه‌طلبی‌های امپریالیستی خودش را بگیرد نداشته است.»

وی در پیام دیگری نوشته است: «این مرد بی‌شرمانه اعلام می‌کند در حال تعیین قراردادی جدید برای حیات سیاسی لبنان است و در خلال سفر کوتاهش به بیروت مصیبت‌زده طوری رفتار می‌کند گویی لبنان هنوز مستعمره فرانسه است.»

«یمانی بن اسلام السلامی»، فعال یمنی هم در پیامی در توئیتر نوشته است: «در قرن بیست و یکم زندگی می‌کنیم و دنیا به دهکده تبدیل شده است. عصر استعمار مدت‌ها است به پایان رسیده، مگر در ذهن رئیس‌جمهور فرانسه ماکرون.»

السلامی هم همانند پیام‌هایی که در بالا اشاره شد نوشت: «ماکرون طوری از تغییرات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در لبنان سخن گفت گویی لبنان مستعمره فرانسه است و یا ملکی است که به او تعلق دارد.»

 برخی از کاربران توئیتر هم از اینکه ماکرون بدون حفظ فاصله لازم در خیابا‌ن‌های بیروت با شهروندان گفت‌وکو کرد اما از دست دادن با «میشل عون»، رئیس‌جمهور لبنان امتناع کرد انتقاد کردند. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار