کد خبر: ۵۱۰۱۰۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷

پس از نشت نفت از کشتی ژاپنی لکه نفتی عظیم در جنوب شرقی جزیره موریس محیط زیست را آلوده کرده و سبب اعلام وضعیت فوق العاده شده است.

                          وضعیت فوق العاده به علت لکه نفتی عظیم موریس

به گزارش شفاف، به نقل از الجزیره، یک شناور عظیم ژاپنی در آب‌های نزدیک جزیره موریس دچار مشکل شد. به همین علت، چندین تن نفت در آب‌های منطقه رها شده است.

پراویند جاگنات نخست وزیر موریس به همین علت، وضعیت فوق العاده زیست محیطی اعلام کرده است. مسئولان موریسی از فرانسه درخواست کمک کرده است. البته عملیات مقابله با این نشت نفتی به صورت داوطلبانه نیز شروع شده است. تصاویر هوایی و ماهواره‌ای گویای میزان و گستره این لکه نفتی در آب‌های جنوب شرقی جزیره موریس است. شناور عظیم چندی پیش در آب‌های این منطقه به گل نشست. درنتیجه این رویداد، نشت حدود چهار هزار تن نفت در آب‌های اقیانوس آرام و مجاور این جزیره شروع شد. آب‌های خروشان منطقه، تلاش‌ها برای جلوگیری از انتشار این آلودگی نفتی را سخت کرد و سبب پخش شدن این آلودگی شد. به گفته نخست وزیر موریس، تخصص لازم برای پاکسازی این آلودگی نفتی در جزیره موریس وجود ندارد و درنتیجه کمک کشوری همانند فرانسه حیاتی است. امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه دستور اعزام هیاتی مجهز از یکی از جزایر تحت حاکمیت فرانسه به جزیره موریس را صادر کرده است. کارشناسان محیط زیست درباره آثار دیرپای این بحران زیست محیطی بویژه نابود شدن حیات آبزیان و مرجان‌های اقیانوس هند به شدت هشدار داده اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار