کد خبر: ۵۱۰۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲

در این گزارش، تصاویر و اطلاعاتی از مهیج‌ترین و زیباترین جاده‌های جهان را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم.

به گزارش شفاف، از گذرگاه‌های کوهستانی پوشیده از برف و مسیر‌های پر پیچ و خم با راه‌های مرگبار گرفته تا مسیر‌های ناهموار کویری و بزرگراه‌های ساحلی گسترده، جاده‌های خیره کننده‌ای در سراسر جهان وجود دارند. در اینجا، دیدنی‌ترین جاده‌های جهان را انتخاب کرده ایم و به شما معرفی می‌کنیم:

ترانسفاگاراسان در رومانی

این جاده یکی از باشکوه‌ترین مسیر‌های کوهستانی در اروپاست. کشور رومانی در دهه ۱۹۷۰ جاده ترانسفاگاراسان را با اهداف نظامی ساخت. این جاده ساخته شد تا استان‌های ترانسیلوانیا و والاچیا را به هم وصل کند. 

جاده ترانسفاگاراسان با ۶۶۹۹ پا معادل ۲۰۴۱ متر ارتفاع در بلندترین مکان خود یکسری خم ها، تونل‌ها و جاده‌های باریک دارد.

جاده‌های دراماتیک (مهیج) جهان

بزرگراه هانا در هاوایی

چشم انداز سرسبز مائویی بسیار جالب است. جاده پر پیچ و خم هانا نیز که در امتداد خط ساحلی شمال شرقی جزیره مار‌ها قرار گرفته است، جذابیت خاص خودش را دارد. این جاده رانندگان را از کنار جنگل‌های بارانی، بالای پل‌های کوچک، کنار آبشار‌های حیرت آور و پیچ و خم‌های متعدد تنگ عبور می‌دهد. جاده شگفت انگیز ساحلی هانا ۵۲ مایل معادل ۸۴ کیلومتر طول دارد.

جاده‌های دراماتیک (مهیج) جهان

گذرگاه استلویو در ایتالیا

دوچرخه سواران، موتورسواران و رانندگان نیز می‌گویند این کوه که یکی از کوه‌های آلپ ایتالیا به شمار رفته و در نزدیکی مرز سوئیس قرار گرفته علاوه بر اینکه برای کوهنوردی مناسب است، یکی از جذاب‌ترین جاده‌های جهان را در خود دارد.

گذرگاه استلویو ارتفاعی بیش از ۹۰۰۰ پا معادل ۲، ۷۴۳ متر دارد، اما  ۴۸ چرخش تنگ است که آن را شگفت انگیز می‌کند. جاده استیلویو در دهه ۱۸۲۰ ساخته شد.

جاده‌های دراماتیک (مهیج) جهان

جاده کوهستانی ترولستیگِن در نروژ

ذکاوت خود را در ترولستیگِن تست کنید؛ جاده‌ای کوهستانی که در بین دهکده‌های والدال و alsndalsnes در (Romsdalen) رامسدالن قرار گرفته است. این جاده کوهستانی در سال ۱۹۳۹ به عنوان یک گذرگاه مهم حمل و نقل افتتاح شد و به یکی از دیدنی‌های مشهور نروژ تبدیل شد.

جاده کوهستانی ترولستیگِن با ۱۱ پیچ و خم تیز که هرکدامشان به نام یکی از کارگران ساختمانی نامگذاری شده اند و یک شیب تند، جاده خارق العاده و باورنکردنی به حساب می‌آید. این جاده در زمستان بسته است.

جاده‌های دراماتیک (مهیج) جهان

جاده یونگاس در بولیوی

یکی دیگر از مدعیان گذر‌های خطرناک کوه باید جاده یونگاس بولیوی باشد. این جاده که  با نام ال کامینو دو لا مورت (جاده مرگ) نیز شناخته می‌شود، ۳۸ مایل معادل ۶۱ کیلومتر طول و ۱۵۰۰۰ معادل ۴۵۷۲ متر ارتفاع دارد.

جاده یونگاس مستعد بارندگی شدید، لغزندگی زمین و سقوط صخره‌های سنگین است. این جاده در دهه ۱۹۳۰ توسط زندانیان پاراگوئه در طول جنگ چاکو ساخته شد.

جاده‌های دراماتیک (مهیج) جهان

دره دادس در استان اووارزازات، مراکش

این جاده گنبدی در دره دادس در استان اوورزازات به درون یک تفرجگاه می‌رود. یکی از بخش‌های جاده R۷۰۴ که در درون دره قرمز رنگ رودخانه دادس ساخته شده است، از چشمگیرترین مناظر کوه‌های اطلس به حساب می‌آید.

جاده‌های دراماتیک (مهیج) جهان

جاده اقیانوس بزرگ در استرالیا

جاده اقیانوس بزرگ در ویکتوریا، همه چیز‌ی است که از نامش انتظار می‌رود.‌ این جاده مناظر زیبایی از اقیانوس، صخره‌های بی نظیر و سواحل گشت و گذار در نزدیکی کویر را به ما ارائه می‌دهد.

 جاده اقیانوس بزرگ ۱۵۱ مایل معادل ۲۴۳ کیلومتر طول دارد. معروف‌ترین ویژگی آن، دوازده سازه سنگی برجسته است.

جاده‌های دراماتیک (مهیج) جهان

جاده گلنورچی-کویینستون (Glenorchy-Queenstown) در نیوزیلند

شما در امتداد لبه رودخانه واکاتیپو در جزیره جنوبی نیوزیلند، جاده گلنورچی-کویینستون را مشاهده خواهید کرد. جاده خمیده‌ای که از طرف رودخانه به شکلی غیرمعمول مانند رعد و برق به نظر می‌رسد و بسیار عمیق است. این جاده از کوئینستاون تا گلنورشی در انتهای شمالی را دربرگرفته است. در طول مسیر گلنورچی-کویینستون تعداد زیادی از نقاط خطرناک وجود دارند.

جاده‌های دراماتیک (مهیج) جهان

بزرگراه خارج از کشور (Overseas Highway) در فلوریدا، ایالات متحده آمریکا

بزرگراه خارج از کشور فلوریدا که یکی از طولانی‌ترین جاده‌های زیر آب جهان به حساب می‌آید، از میامی تا کی وست، دورترین جزایر ایالات متحده آمریکا امتداد دارد. ساخت این جاده در سال ۱۹۳۸ به اتمام رسید. بسیاری از بخش‌های آن در طول مسیر راه آهن قسمت شرقی ساحل فلوریدا ساخته شد.

طول بزرگراه خارج از کشور ۱۱۳ مایل معادل ۱۸۲ کیلومتر است. این جاده دارای ۴۲ پل از جمله پل معروف سون مایل است. مسیر بزرگراه خارج از کشور منظره‌ای باشکوه از تنگه‌های فلوریدا را در معرض دید رانندگان قرار می‌دهد.

جاده‌های دراماتیک (مهیج) جهان

پل (Djurdjevica) جوردژویکا در مونته نگرو

با گذر از رودخانه تارا در شمال مونته نگرو، پل تاریخی جوردژویکا یکی از دیدنی‌های کشور مونته نگرو را خواهید دید . این پل قوسی بلند در بین سال‌های ۱۹۳۹ و ۱۹۴۰ ساخته شده است و پس از اتمام ساختش بزرگترین پل قوس بتونی در اروپا بود.

در طول جنگ جهانی دوم قوس مرکزی پل جوردژویکا برای متوقف کردن حمله ایتالیا منفجر شد و این قسمت پل در سال ۱۹۴۶ بازسازی شده است.

جاده‌های دراماتیک (مهیج) جهان

از جاده‌های زیبای دیگر جهان می‌توان به جاده اسکیپر کانیون در نیوزیلند، گذرگاه سان بولدو در ایتالیا، مسیر ساحلی Causeway در ایرلند شمالی، پل معلق Millau در فرانسه، جاده کوهستانی جبل هافه در ابوظبی، مسیر ۴۰ در آرژانتین، گذرگاه هاردکنوت در کامبریای انگلستان، بزرگراه ۱۶۳ در آریزونا و یوتا (ایالات متحده آمریکا)، جاده جاکوبز نردبان در تاسمانی (استرالیا)، جاده سه سطح زیگزاگ در هند، کامب لاوال در فرانسه، گذرگاه کاردونگ در هند، جاده رفتن به سمت خورشید در مونتانا (ایالت متحده آمریکا)، جاده کوهستان تیانمن در چین، گذرگاه ثانی در آفریقای جنوبی، جاده اقیانوس اطلس در نروژ، جاده بزرگ دولومیت‌ها در ایتالیا، مسیر۶۰در شیلی، جاده تونل گولیانگ در چین و بزرگراه کاراکورام در پاکستان و چین اشاره کرد.


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار