کد خبر: ۵۱۰۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳

برآوردهای آماری از سراسر جهان نشان می‌دهد که تعداد کل افراد مبتلا به ویروس کرونا از بیست میلیون نفر بیشتر شده است.

به گزارش شفاف، برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در جهان به ویروس «کووید۱۹» مبتلا شده‌اند امروز (دوشنبه) از ۲۰ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۲۰,۰۲۶,۱۶۱ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۷۳۴,۰۲۰ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما حدود دوازده میلیون و نهصد هزار نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با حدود پنج میلیون و دویست هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد.

 

بر اساس آمار اعلامی، آمریکا طی بیست‌وچهار گذشته ۵۳۴ مورد فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس ثبت کرد. این کشور با بیش از ۱۶۵ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی شش میلیون و صد و پانزده هزار مبتلا و حدود ۲۳۴ هزار فوتی، و قاره اروپا سه میلیون و سی‌وپنج هزار مورد ابتلا و ۲۰۶ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.

نمودار ابتلا و تلفات ویروس کرونا در حالی شیب صعودی تندی به خود گرفته که «تدروس آدانوم» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت هفته قبل گفته بود شاید هرگز واکسنی برای مقابله با این بیماری ساخته نشود. (جزئیات بیشتر)

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، ویروس کرونا از زمانی که ۱۴ میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه‌های چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد تا امروز به ۲۰ میلیون نفر برسد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: