کد خبر: ۵۱۰۲۳۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جلسه این کمیسیون گفت که در این جلسه تاکید شد در دستورالعمل‌های صدور مجوز کارگزاری‌ها بازنگری شود.

                          ورود کمیسیون امنیت ملی به تحولات بازار بورس

به گزارش شفاف، ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه صبح امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کمیسیون امنیت ملی در جلسات گذشته خود به بررسی فعالیت‌های بازار سرمایه در کشور پرداخته بود. پیش از این جلساتی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان غذا و دارو برگزار شد و امروز میزبان رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار بودیم.

وی افزود: آقای قالیباف رئیس سازمان بورس گزارشی از روند تحولات و فعالیت در بازار بورس ارائه کرد، توضیح داد که بازار سرمایه با سرعت خوبی رو به رشد است و در این چهارچوب سرمایه‌های مردم بیش از قبل وارد بازار سرمایه شده و مشارکت مردم افزایش پیدا کرده است.

عمویی خاطرنشان کرد: در این جلسه تاکید شد که باید درباره آموزش مردم برای حضور در بازار سرمایه اقداماتی صورت گیرد. این کار از طریق سازمان بورس و رسانه‌ها دنبال شود. در عین حال به مردم توصیه شد از طریق شرکت‌های واسطه سرمایه گذاری کنند تا امنیت سرمایه آن‌ها حفظ شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: اعضای کمیسیون امنیت ملی نیز دیدگاه هایشان درباره توسعه فعالیت بازار سرمایه را مطرح کردند. اینکه بازار سرمایه فرصت خوبی برای جذب نقدینگی در کشور است تاکید شد که تعداد کارگزاری‌های بورس افزایش پیدا کرده و درباره مجوز تاسیس کارگزاری‌ها هم بازنگری صورت گیرد. در نهایت اعضای کمیسیون بیان کردند که رصد‌های خود در بازار بورس را ادامه می‌دهند.

وی بررسی گزارش کمیته مرز کمیسیون امنیت ملی را از دیگر موارد کاری جلسه کمیسیون امروز برشمرد و گفت: کمیته مرز جلساتی با دستگاه‌های مربوطه در موضوع مرز داشته که جمع بندی خود را ارائه کرد مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی با ۱۵ کشور مرز‌های آبی و خاکی دارد و باید از این ظرفیت بی نظیر به عنوان یک فرصت استفاده شود.

عمویی ادامه داد: تاکید شد که باید از فرصت مرز برای توسعه همکاری‌ها و ارتباطات با همسایگان کشور بهره برد و فعالیت‌های مرزی را تقویت کرد که این منوط به تعامل بهتر با همسایگان است. همچنین تاکید شد که باید قوانین مربوط به بازارچه‌های مرزی کشور مورد بازنگری قرار گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: