کد خبر: ۵۱۰۲۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸

بدون تردید، یکی از بهترین و مؤثرترین راهکارها برای افزایش ضریب ایمنی و امنیت منازل و واحدهای مسکونی، نصب دوربین مداربسته به شمار می رود. با نصب دوربین مداربسته علاوه بر تامین سطح امنیت، آسایش و آرامش خاطر افراد به بهترین نحو محقق می گردد.

مهم ترین نکات نصب دوربین مدار بسته که پیش از نصب باید بدانید

امروزه مقوله امنیت ساختمان ها به یکی از مهمترین و حائز اهمیت ترین موضوعات واحدهای اداری، تجاری و مسکونی تبدیل شده است. بر همین اساس، نصب دوربین مدار بسته یکی از بهترین و کاربردی ترین راهکارها برای افزایش سطح امنیت و ایمنی ساختمان ها محسوب می شود.

در حال حاضر نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته در بسیاری از بخش ها مانند کارخانجات، اماکن دولتی، بیمارستان ها، مراکز تجاری، فروشگاه های کوچک و بزرگ و .... یک امر رایج و متداول محسوب می گردد.

آشنایی با نکات نصب دوربین مداربسته یکی از مهم ترین موضوعات مباحث مرتبط با  آموزش دوربین مدار بسته است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

مهم ترین نکات نصب دوربین مدار بسته که پیش از نصب باید بدانید

مهمترین اصول نصب دوربین مداربسته

برای بسیاری این سوال پیش می آید که چطور و چگونه دوربین مداربسته را نصب کنیم؟ اولین اقدام برای نصب دوربین مداربسته انجام عملیات سیم کشی به منظور راه اندازی درست و اصولی این سیستم امنیتی می باشد. برای انجام فرآیند سیم کشی برخورداری از تجهیزاتی مانند سینی کابل، لوله و داکت لازم و ضروری می شود. از آنجایی که انجام سیم کشی بخش های مختلف ساختمان را در بر می گیرد، به منظور حفظ نظم و انسجام محیط، لازم است که عبور سیم ها و انجام سیم کشی از دیدها مخفی بماند.

 از سوی دیگر، قبل از اقدام به عملیات نصب دوربین مدار بسته مشخص کردن مکان های موردنیاز برای اعمال نظارت و کنترل حائز اهمیت می باشد. لازم به ذکر است که انتخاب مسیرهای مناسب برای سیم کشی، نوع کابل کشی، مشخص بودن محل مناسب برای نصب، تعداد و نوع دوربین ها، از مهمترین نکات در هنگام نصب دوربین مداربسته تلقی می گردد.

نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته یک فرآیند تخصصی، فنی و مبتنی بر رعایت استانداردهای لازم می باشد. متناسب با محل مشخص شده برای نصب دوربین ها، نوع و مدل دوربین نیز باید مشخص گردد. بر این اساس، نوع دوربین استفاده شده برای محیط های روباز و بیرونی، در مقایسه با فضاهای سرپوشیده و داخلی متفاوت است.

داشتن بهترین میدان دید، یکی از مهمترین نکات نصب دوربین مدار بسته به شمار می آید. همچنین، دوربین های موردنظر باید دور از دسترس افراد نصب گردند. علاوه بر این، جانمایی و نصب دوربین در محل مورد نظر باید به صورت اصولی، صحیح و استاندارد صورت گیرد.

 پارکینگ ساختمان، راه پله ها، پنجره ها، درب پشت بام و درب ورودی و فضای خارجی ساختمان، از مکان های مناسب برای نصب دوربین مداربسته به شمار می روند.

مهم ترین نکات نصب دوربین مدار بسته که پیش از نصب باید بدانید

نکات کاربردی نصب دوربین مداربسته

عدم مشاهده کابل دوربین در هیچ بخش از ساختمان و پنهان بودن کابل از دید افراد، یکی از نکات حائز اهمیت در هنگام نصب دوربین مداربسته به شمار می رود. بر همین اساس، نصابان دوربین های مداربسته غالبا عملیات سیم کشی و کابل کشی را به وسیله داکت یا توکار انجام می دهند.

 عدم نصب دوربین در مجاورت خورشید، از دیگر نکات مهم و کاربردی در این زمینه تلقی می گردد. بر این اساس، زاویه نصب دوربین نباید روبروی تابش نور آفتاب قرار بگیرد. علاوه بر این، عمق و میدان دید دوربین مداربسته از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به همین جهت، نباید میدان دید دوربین به وسیله پوشش های گیاهی تحت شعاع قرار گرفته باشد.

قرار دادن دوربین در معرض دید عموم، از دیگر نکات مهم نصب دوربین مداربسته محسوب می شود. این امر از بعد روانی در کاهش فعالیت های مجرمانه بسیار تاثیرگذار و مؤثر است.

به منظور عملکرد مناسب و مطلوب دوربین مداربسته در شرایط آب و هوای مختلف، نصب دوربین باید در زیر سایه بان یا فضای مناسب انجام پذیرد. مضاف بر این، دوربین مداربسته باید از دسترس افراد به دور باشد. چراکه احتمال آسیب رساندن و خرابی دوربین به میزان بالایی افزایش پیدا می کند.

 همچنین، نصب دوربین در زاویه دید مناسب و گسترده از دیگر نکات حائز اهمیت در این زمینه به شمار می رود. زاویه دید بالای دوربین مداربسته در محیط های بیرونی، قابلیت انجام تصویربرداری با میدان دید وسیع تری را فراهم می آورد.

 ناگفته نماند که مناسب و مطلوب بودن کیفیت و وضوح تصاویر پخش شده از دوربین، از دیگر نکات مهم و کاربردی در هنگام نصب دوربین های مدار بسته به شمار می رود.

مهم ترین نکات نصب دوربین مدار بسته که پیش از نصب باید بدانید

چگونه نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته شویم؟

نصب دوربین مدار بسته امری تخصصی بوده و نصب صحیح و تنظیمات آن نیازمند دانش و مهارت حرفه ای می باشد. بنابراین در پاسخ به این سوال می توان گفت دانش و مهارت شرط لازم برای حرفه ای شدن در این شغل می باشد.

حال این سوال مطرح می شود که چگونه می توان دانش و مهارت لازم این شغل را کسب نمود. عده ای بر این باورند که از طریق مشاهده فیلم آموزشی یا مطالعه کتاب و جزوه می توان مهارت های مورد نیاز این شغل را به دست آورد. در این باره باید گفت بهترین روش برای کسب مهارت های شغل نصب دوربین مدار بسته آموزش عملی می باشد. زیرا از طریق این شیوه از آموزش شما به صورت واقعی و عملی با مراحل نصب دوربین آشنا شده و بدون ترس و استرس می توانید وارد بازار کار شوید.

امروزه آموزشگاه های متعددی دوره های آموزش دوربین مدار بسته را برگزار می کنند، توصیه می کنیم بهترین آموزشگاه را شناسایی و در دوره های آن ثبت نمایید. پیشنهاد ما به شما عزیزان شرکت در دوره های دوربین مدار بسته آموزشگاه فنون برق است.

این آموزشگاه به صورت عملی صفر تا صد مراحل و نکات نصب انواع دوربین مدار بسته را به شما عزیزان آموزش می دهد و شما می توانید در مدت زمان دوره به صورت عملی به نصب دوربین بپردازید. در پایان دوره نیز مدرک معتبر فنی که از اعتبار بالایی برخوردار است در اختیار شما قرار می گیرد.

آموزشگاه فنون برق علاوه بر دوره فوق دوره های متعدد دیگری را برگزار می نماید. آموزش هوشمند سازی ساختمان، آموزش برق صنعتی، آموزش برق ساختمان، آموزش نصب و تعمیرات پکیج و کولر گازی برخی از پرطرفدارترین دوره های این مرکز می باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های این آموزشگاه به وب سایت رسمی مجتمع فنون برق به آدرس اینترنتی https://fonoonbargh.com/ مراجعه نمایید. همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 02166576476 تماس حاصل نمایید.

 

 

نصب دوربین مداربسته

مزایای مهم نصب دوربین مداربسته

بدون تردید، افزایش ضریب امنیت و ایمنی، یکی از مهمترین مزیت های نصب دوربین مداربسته قلمداد می گردد. بر این اساس، در مواقعی که افراد به هر دلیلی در خانه حضور ندارند، نظارت و کنترل فضای منزل به راحتی صورت می گیرد. به حداقل رساندن وقوع جرایم مختلف مانند سرقت از دیگر مزایای قابل توجه دوربین مداربسته می باشد.

 به طور کلی، استفاده از سیستم های امنیتی و حفاظتی، مانع از نفوذ سارقان و دزدها به این مکان ها می شود. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، دزدها و سارقان حرفه ای منازلی را که فاقد سیستم های نظارتی و ضریب امنیت پایین هستند، بر می گزینند.

نظارت و کنترل و در عین حال مدیریت رخدادهای خارج از خانه، یکی دیگر از مزایای مهم نصب دوربین های مداربسته تلقی می گردد. کنترل منزل از فاصله دور، از دیگر مزیت های قابل توجه نصب دوربین محسوب می شود.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار