کد خبر: ۵۱۰۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ضمن تبریک روز تشکلها و مشارکتهای اجتماعی، گفت: با بهره‌گیری از ظرفیتهای سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانیم در کاهش آسیبهای ناشی از اعتیاد در جامعه موفق‌تر عمل کنیم.

به گزارش شفاف، اسکندر مومنی؛ دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در پیامی به مناسبت 22 مرداد، روز تشکلها و مشارکتهای اجتماعی را گرامی داشت.

در این پیام آمده است:

بی‌تردید جامعه توسعه‌یافته محصول مشارکت آگاهانه، هدفمند و مطالبه‌گر نخبگان آن جامعه در عرصه‌های مختلف به ویژه عرصه اجتماعی است و قطعاً دولتها حتی در جوامع پیشرفته به تنهایی قادر به انجام همه امور نخواهند بود.

در واقع، سازمانهای مرد‌م‌نهاد ستونهای قوی و مستحکم و در عین حال ظریف و زیبایی هستند که امکان ساخت جامعه توسعه یافته بر فراز آنها میسر می‌شود.

سازمانهای مردم‌نهاد با افزایش کارایی، اثربخشی و انعطاف‌پذیری در اجرای برنامه‌ها در سطح جامعه و با قبول نقشهای متفاوت نظیر مجری، همکار، مشاور و ناظر در کنار دولت می‌توانند نقش مهم و اثرگذاری را در توسعه ایفا کنند.

در مسئله اعتیاد که به‌عنوان یک مسئله اجتماعی، روان‌شناختی، پزشکی، اقتصادی و فرهنگی با پیچیدگی‌های خاص خود، حاکمیت ملی، امنیت و استقلال اکثر کشور‌ها از جمله کشور عزیزمان را متأثر ساخته است، نهاد‌های مدنی و تشکلهای مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد در عرصه‌های مختلف مبارزه با اعتیاد از جمله پیشگیری، درمان، کاهش آسیب، حمایت‌های اجتماعی و صیانت از آسیب‌دیدگان اعتیاد از اهمیت بالایی برخوردارند.

با توسعه و تقویت مشارکت‌های مردمی و با بهره‌گیری از ظرفیتهای سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانیم در کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد در جامعه موفق‌تر عمل کنیم بنابراین با شعار "یاریگر هم باشیم"، آغوش خویش را به سوی تمام سازمانهای مردم‌نهاد، تشکلهای مردمی، گروه‌های جهادی، تشکلهای مذهبی، خیرین، کارآفرینان و همه گروه‌ها و نهاد‌های مردمی و آحاد جامعه می‌گشاییم و خالصانه از تمام گرو‌ه‌ها دعوت می‌کنیم تا با مشارکت بیش‌ از پیش در طرح "یاریگران زندگی"، یاریگر ما در تمام عرصه‌های مبارزه با پدیده شوم اعتیاد باشند.

اینجانب ضمن گرامیداشت این روز، از فعالیت و تلاشهای خالصانه مدیران و اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد در توانمندسازی جامعه و کاهش آسیبها و معضلات اجتماعی قدردانی می‌کنم و امیدوارم از طریق تعامل سازنده میان دولت و تشکلهای مردمی بتوان زمینه را برای نقش‌آفرینی بیشتر سمنها و مشارکت مردم در پیشبرد امور فراهم کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار