کد خبر: ۵۱۰۳۱۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

یک فوق تخصص و جراح چشم درباره بیماری یوئیت چشمی توضیحاتی داد و گفت: این عارضه بیشتر جوانان را درگیر می‌کند.

به گزارش شفاف، قاسم فخرایی فوق تخصص و جراح چشم، فوق تخصص سگمان قدامی و گلوکوم در گفت و گویی، درباره بیماری یوئیت چشمی اظهار کرد: به التهابات درون چشم، یوئیت چشمی گفته می‌شود که سومین بیماری خطرناک در جهان است.

او افزود: بیماری یوئیت چشمی به دلایل گوناگون از قبیل بیماری‌های التهابی، روماتیسمی و عفونی در بدن فرد بروز پیدا می‌کند. ورود سلول‌های التهابی به داخل محیط شفاف چشم باعث کدورت درون چشم، درگیری شبکیه، ورم شبکیه و کاهش دید خواهد شد.

فخرایی تصریح کرد: بروز بیماری آب مروارید، فشار درون شبکیه چشم، گلوکوم یا آب سیاه از عوارض بروز بیماری یوئیت چشمی است که خود این بیماری بر اساس این موضوع که کجای چشم را درگیر کند، می‌تواند از بی علامت بودن تا علامت‌های شدیدی مانند درد چشم، قرمزی چشم، کاهش دید و ... به همراه داشته باشد.

او با بیان اینکه بیماری یوئیت چشمی باعث درگیری جلوی چشم و بخش قدامی چشم می‌شود، تاکید کرد: بیماری یوئیت چشمی در قسمت‌های مختلف چشم بروز پیدا کرده و باعث ایجاد درد‌های شدید یا قرمزی چشم خواهد شد. همچنین اگر این بیماری قسمت‌های عقب چشم یا شبکیه را درگیر کند فرد هیچ دردی را احساس نخواهد کرد و تنها افت دید خواهد داشت.

دلایل گوناگونی برای بروز بیماری یوئیت چشمی وجود دارد

این فوق تخصص و جراح چشم اظهار کرد: بیماری یوئیت چشمی به دو نوع خفیف و شدید تقسیم بندی می‌شود که در صورت خفیف بودن خود به خود بهبودی حاصل خواهد شد اما در صورت شدید بودن باعث افت شدید بینایی یا بروز بیماری‌های خطرناک دیگر از قبیل آب مروارید و یا آب سیاه می‌شود.

فخرایی درباره رده سنی افراد در ابتلا به بیماری یوئیت چشمی گفت: افرادی که زمینه بیماری‌های روماتیسمی داشته باشند معمولا در سنین جوانی بروز بیماری یوئیت چشمی در آن‌ها شایع‌تر خواهد بود، نوع انگلی این بیماری در هر سنی بروز پیدا می‌‌کند. نوع و علت بروز این بیماری بستگی به بیماری روماتیسمی دارد، اما اغلب در میان جوانان شایع‌تر است.

این فوق تخصص سگمان قدامی و گلوکوم ادامه داد: بروز بیماری یوئیت چشمی هم در بانوان و هم در آقایان رخ می‌دهد و این بیماری تفاوت‌های زیادی را بین این دو جنس قائل نخواهد شد.

فخرایی با اشاره به روش‌های درمان بیماری یوئیت چشمی اظهار کرد: برای درمان بیماری یوئیت چشمی عواملی از جمله علت بروز آن و درگیری محل چشم دخیل هستند که باید به آن‌ها توجه کرد؛ چرا که درمان‌های گوناگونی برای آن وجود دارد، برای مثال در بیماران روماتیسمی با مصرف دارو‌های کورتونی یا قطره‌های ضد التهاب چشمی درمان خواهد شد.

چشم

او در پایان یادآوری کرد: اگر بیماری یوئیت چشمی از نوع انگلی بود باید با درمان ضد انگل آن را بهبود بخشید و در کل درمان این بیماری بستگی به نوع آن و محل درگیری خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار