کد خبر: ۵۱۰۳۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، سهم فروش استان‌های مختلف در طرح تابستانه کتاب ۹۹ را اعلام کرد.

سهم ۸۳ درصدی غیرتهرانی‌ها در فروش تابستانه کتاب

به گزارش شفاف، رجبعلی سالاریان مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران گفت: ۸۳ درصد از کل فروش طرح تابستانه کتاب ۹۹ ، متعلق به استان‌های غیر از تهران است.

سالاریان  افزود: با سپری‌شدن یک هفته از آغاز طرح تابستانه کتاب، ۲۵۰هزار و ۱۵۷ نسخه کتاب به مبلغ ۹میلیارد و ۴۵۱میلیون و ۹۸۸هزار و ۶۸۶ تومان به فروش رسیده است.

او اظهار کرد: در طرح تابستانه کتاب، تاکنون استان تهران ۱۷ درصد از کل فروش را به خود اختصاص داده است و استان‌های اصفهان، خراسان رضوی و فارس هر کدام به ترتیب، ۱۱، ۱۰ و ۷ درصد کل فروش در طرح تابستانه‌کتاب را از آن خود کرده‌اند.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه خانه‌کتاب و ادبیات ایران افزود: تنها ۱۵درصد از تعداد کتاب‌های به فروش رفته در چهاردهمین دوره یارانه حمایتی از کتابفروشان، از سوی ۱۱۹ کتابفروش تهرانی عضو طرح تابستانه کتاب به فروش رفته است. کتابفروشی‌های این استان توانسته‌اند ۳۷هزار و ۵۴ نسخه کتاب را به مبلغ یک میلیارد و ۵۹۸ میلیون و۴۳۷ هزار و ۲۴۳ تومان در بازه زمانی یک هفته از اجرای این طرح بفروشند.

سالاریان با بیان اینکه ۸۵کتابفروش فعال استان اصفهان نیز توانسته‌اند در این دوره از طرح، ۱۰درصد از ۲۵۰هزار نسخه کتاب به فروش رفته در این طرح تابستانه کتاب را به خود اختصاص دهند، عنوان کرد: این استان با ۸۵کتابفروشی سهم ۱۱درصدی کتابفروشی‌های عضو طرح را به نام خود ثبت کرده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه خانه‌کتاب و ادبیات ایران درباره مشارکت کتابفروشی‌های استان خراسان‌رضوی در طرح تابستانه کتاب گفت: ۲۷هزار و ۳۳۰ نسخه کتاب به مبلغ ۹۴۳ میلیون و ۶۳۹هزار و ۶۴۸تومان از سوی ۸۰ کتابفروشی در اختیار خریداران کتاب قرار گرفته است.

سالاریان در پایان گفت: خریداران کتاب تا ۳۰ مرداد ماه فرصت دارند با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح تابستانه کتاب که اطلاعات و فهرست آن‌ها به تفکیک هر استان در سایت tarh.ketab.ir ثبت شده است، کتاب‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان را با یارانه ۲۰ درصدی خریداری کنند.

انتهای پیام/ 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار