کد خبر: ۵۱۰۴۰۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که این سازمان از پیشنهاد رئیس‌جمهور روسیه مبنی بر برگزاری یک نشست مجازی میان سران اعضای دائم شورای امنیت با مشارکت سران ایران و آلمان به‌منظور کاهش اختلافات بر سر مسئله تحریم تسلیحاتی علیه ایران استقبال می‌کند.

                          استقبال سازمان ملل از پیشنهاد رئیس‌جمهور روسیه

به گزارش شفاف، به نقل از ریانووستی، «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد روز جمعه در یک نشست خبری از پیشنهاد ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه مبنی بر برگزاری یک نشست مجازی میان سران ۵ کشور عضو دائم شورای امنیت و سران دو کشور ایران و آلمان به‌منظور کاهش اختلافات موجود بر سر مسئله تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران، حمایت کرد.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص پیشنهاد اخیر رئیس‌جمهور روسیه تصریح کرد: «ما همیشه معتقد بوده‌ایم که برجام یک گام دیپلماتیک مهم است و حمایت از آن باید ادامه یابد. موضع ما درباره ضرورت حمایت از برجام هیچ تغییری نکرده است که به همین دلیل از هر اقدامی که طرف‌های برجام برای حفظ آن انجام دهند، حمایت خواهیم کرد.»

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه ساعاتی پیش طی بیانیه‌ای پیشنهاد کرد که به‌منظور پیشگیری از تقابل‌های غیرضروری در شورای امنیت سازمان ملل متحد [بر سر مسئله تحریم‌های تسلیحاتی ایران]، یک نشست مجازی بین سران ۵ کشور عضو دائم شورای امنیت (روسیه، آمریکا، چین، انگلیس و فرانسه) و با مشارکت سران کشور‌های آلمان و ایران برگزار شود.

ولادیمیر پوتین در بیانیه خود تأکید کرد که برگزاری این نشست می‌تواند از شدت اختلافات موجود بکاهد و یک حمایت جمعی را برای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد که پشتوانه‌ای برای برجام محسوب می‌شود، فراهم کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار