کد خبر: ۵۱۰۴۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

رییس جمهوری آمریکا بامداد یکشنبه در پاسخ به برخی گزارشات در مورد اخراج رییس پنتاگون گفت: همه را اخراج می کنم.

                          ترامپ: همه را اخراج می کنم

به گزارش  شفاف، از نشریه هیل، ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد آنکه آیا شما به دنبال اخراج مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا هستید؟ گفت: من اخراج همه را در نظر گرفته‌ام.

ترامپ در ادامه افزود: من با وی همراه می‌شوم، من فکر می‌کنم که وی فرد خوبی است.

رییس جمهوری آمریکا همچنین در مورد اخراجی‌های بیشتر در کابینه خود گفت: درک است من این است که ما برنده می‌شویم. رییس جمهوری می‌تواند استعفای همگان را خواستار شود و از طرف دیگر افراد دیگری را می‌توانم بازگردانم.

ترامپ افزود که وی کابینه بسیار خوبی با استثنائات اندک دارد.

شبکه بلومبرگ هفته گذشته گزارش داد که ترامپ به طور خصوصی اعلام کرده که قصد دارد پس از انتخابات نوامبر (آبان ماه) مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا را اخراج کند.

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: اسپر نیز به افراد نزدیک خود گفته است که قصد دارد بدون در نظر گرفتن نتایج انتخابات کابینه ترامپ را ترک کند.

سخنان اسپر به این معنا است که احتمال دارد وی ۲ ماه قبل از اجرایی شدن تصمیم ترامپ دولت وی را ترک کند.

گفته می‌شود ترامپ به علت عملکرد ناموفق اسپر در وزارت دفاع از وی ناامید شده و بر این باور است که اسپر از وی در موضوعات کلیدی از جمله گزارش نقش روسیه در افغانستان دفاع نکرده است.

روزنامه نیویورک تایمز در ماه گذشته گزارش داد که روسیه به نیروهای طالبان برای کشتن نیروهای آمریکا در افغانستان پول داده است.

ترامپ همچنین از مخالفت اسپر برای استقرار نیروهای ویژه ارتش در ماه ژوئن به منظور مهار اعتراضات سراسری علیه نژادپرستی خشمگین است.

مارک اسپر در جولای (مرداد) سال ۲۰۱۹ سرپرستی وزارت دفاع آمریکا را بر عهده گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار