کد خبر: ۵۱۰۴۸۴
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰

مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا با اشاره به احتمالاتی که ممکن است ورق را در انتخابات نوامبر به نفع ترامپ برگرداند؛ از جمله خروج آمریکا از ناتو پیش از انتخابات، گفت: دموکرات ها هنوز فرصت دارند تا نتیجه را به نفع خودشان تمام کنند.

                          بولتون: شاید ترامپ پیش از انتخابات از ناتو خارج شود


به گزارش شفاف، جان بولتون مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در مصاحبه با روزنامه اسپانیایی زبان «لا رازان» در پاسخ به اینکه انتخابات ریاست جمهوری در پیش است و جو بایدن هم پیشتازی می‌کند و آیا به اعتقاد او "رای مخفی" به نفع ترامپ وجود دارد یا خیر؟ گفت: نمی‌دانم رای مخفی هست یا نه اما خوب می دانم که سه ماه تا انتخابات زمان مانده است و در اصلاحات سیاسی آمریکا این زمان زیادی است. احتمال وقوع "غافلگیری اکتبر" که بتواند روی انتخابات تاثیر بگذارد، واقعی است، زمانی که ما چهارمین نشست با کیم جونگ اون را خواهیم داشت تا صلح در شبه جزیره کره و پایان برنامه تسلیحات هسته‌ای را اعلام کنیم. من نمی‌گویم که این اتفاق رخ می‌دهد بلکه می‌گویم ترامپ آن را اعلام می‌کند.

او در ادامه صحبت هایش گفت: یا ممکن است او برای خروج تمام نیروهای آمریکایی از افغانستان تصمیم بگیرد، حتی پیش از انتخابات. یا ممکن است خروج از ناتو را اعلام کند. منظور من این است، شمار کارهایی که می‌توان برای تغییر نتایج انتخابات انجام داد، زیاد است. بایدن سه مناظره با ترامپ در سپتامبر و اکتبر دارد و اگر او این کار را درست انجام ندهد، خیلی به نفع ترامپ خواهد شد. من همواره به مردم گفته‌ام که هرگز توانایی حزب دموکرات برای تخریب یک انتخابات را دست کم نگیرید و آنها هنوز سه ماه تا زمان آن فرصت دارند.

بولتون گفت: ما نباید توانایی حزب دموکرات برای تخریب انتخابات را دست کم بگیریم. البته که من به ترامپ رای نمی‌دهم. ما رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که کاخ سفید را جدی بگیرد. من کتاب "اتاقی که در آن اتفاق افتاد" را نوشتم چون حس کردم آنچه درون کاخ سفید در زمان حضورم به عنوان مشاور امنیت ملی رخ داد، باید در تاریخ ثبت شود. در سال ۲۰۰۷ که دولت جورج بوش را ترک می کردم، کار مشابهی انجام دادم. فکر می‌کنم زمان‌بندی انتشار آن واقعا سودمند بود.

او با اشاره به اینکه در انتخابات سوم نوامبر به یک نامزد جمهوری خواه رای نخواهد داد، گفت: درست است. همچنین قصد دارم به دلایل فلسفی به نامزد دموکرات هم رای ندهم. من اسم شخص دیگری را می‌نویسم اما قطعا نام آنها نخواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: