کد خبر: ۵۱۰۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸

مشاور ارشد ولیعهد ابوظبی تأکید کرد، پروازهای میان تل‌آیو و ابوظبی از حریم هوایی عربستان عبور می‌کنند.

                          پروازهای امارات و اسرائیل از حریم هوایی‌ عربستان

به گزارش شفاف، روزنامه اسرائیل الیوم در گزارشی نوشت: اواخر هفته گذشته توافق عادی‌سازی روابط امارات و اسرائیل به تیتر اول تمام رسانه‌های جهان اسلام تبدیل شد و بیشتر رهبران کشورها به آن واکنش نشان دادند. بحرین و عمان تبریک گفتند اما عربستان سکوت کرد. رؤسای جمهور ترکیه و ایران و فلسطینی‌ها خشم خود را نشان دادند.

مشاور ارشد ولیعهد ابوظبی در گفتگو با اسرائیل الیوم گفت: بحرین و عمان دو کشوری هستند که پیش‌بینی می‌شود قبل از پایان ۲۰۲۰ توافق‌ها با اسرائیل را امضا کنند. مراکش و اسرائیل اصول آماده‌ای برای توافق دارند. این دو روابط تجاری و اقتصادی دارند.

این روزنامه نوشت: از زمان اعلام توافق مسئله مهمی که مورد توجه اسرائیلی‌ها است سفر به امارات و دیدن مراکز توریستی آن است.

مشاور ولیعهد ابوظبی گفت: ظرف سه تا پنج ماه دارندگان ویزای اسرائیل می‌توانند به امارات سفر کنند. پروازها از تل‌آویو به دوبی و از دوبی به تل‌آویو از آسمان عربستان عبور می‌کنند.

این مسئول درباره توافق امارات و اسرائیل گفت: تماس‌ها بعد از انتخاب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و ارائه طرح معامله قرن آغاز شد. مسائل اضافی دیگری که منجر به توافق نهایی شد ایران، بحران کرونا و تصمیم اسرائیل برای الحاق غور اردن و بخش‌هایی از کرانه باختری بود.

این مشاور گفت: طی هفته‌های آتی تیمی از دو طرف برای بررسی روابط دوجانبه گردهم می‌آیند. توافق شامل ایجاد سفارت‌خانه‌هایی در ابوظبی و تل‌آویو است اما در مرحله نخست دو کنسولگری یا دفتر نمایندگی در سطح پایین افتتاح می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار