کد خبر: ۵۱۰۵۰۶
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴

ششمین جلسه شورای هماهنگی هیئت‌رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس برگزار شد که اولویت‌های کمیسیون‌های صنایع و معادن شوراها مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش شفاف، در ششمین جلسه شورای هماهنگی هیئت‌رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس که به  ریاست محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و به صورت هفتگی (دوشنبه‌ها، 6 تا 8 صبح) برگزار می‌شود، در جلسه صبح امروز دوشنبه(27  مرداد 99)، اولویت‌های پیشنهادی دو کمیسیون صنایع و معادن و شوراها و امروز داخلی و پیشنهادات مرکز پژوهش‌ها در این دو حوزه مورد بحث و گفت‌وگوی اعضای جلسه قرار گرفت.

همچنین در بررسی اولویت‌های کمیسیون صنایع، موضوع زنجیره تولید و تأمین غذا و دارو، تسهیل فضای کسب و کار،  استقرار نظامات جامع (مانند نظام صدور مجوزات، نظام تشویق و ...)، تکمیل زیرساخت شبکه ملی اطلاعات و تدوین اولویت‌های صنعتی کشور به عنوان موضوعات محوری طرح و مورد تأکید قرار گرفت.

براساس این گزارش، در بررسی اولویت‌های کمیسیون شوراها، اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، تدوین قانون مدیریت جامع شهر و روستا، اصلاح قانون نظام وظیفه و نظارت و هدایت طرح‌های آمایش استانی به سمت اولویت‌های اقتصادی و عمرانی شهرها و روستاها و توجه به دو سطح محلی و ملی در فرایند قانون‌گذاری، مورد توجه و تأکید حاضران واقع شد.

گفتنی است، در این جلسات که با هدف رسیدن به برنامه راهبردی مجلس یازدهم، با حضور اعضای هیئت‌رئیسه مجلس، رؤسای کمیسیون‌ها، معاونان مجلس، رئیس مرکز پژوهش‌ها و رئیس دیوان محاسبات برگزار می‌شود، از طریق  احصاء و برشمردن اولویت‌های هر کمیسیون با نظر کمیسیون مربوطه، پیشنهادات مرکز پژوهش‌ها، نظرات دستگاه‌های اجرایی و مرتبط با موضوعات و نظر حاضران مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین، در این جلسه پیشین، اولویت‌های کمیسیون‌های آیین‌نامه داخلی و فرهنگی مورد بررسی قرار گرفته بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار