کد خبر: ۵۱۰۵۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳

توسعه سریع فناوری و محدودیت های جدید در فعالیت های تجاری به خاطر همه گیری ویروس کرونا باعث شده کارمندان چینی مجبور شوند مهارت های فنی لازم را برای رقابت پذیر بودن یاد بگیرند.

 به گزارش شفاف، با تسریع روند تغییر به سمت تجارت آنلاین به خاطر همه گیری ویروس کرونا، هر روز افراد بیشتری در چین به مشاغل مربوط به اقتصاد دیجیتال روی می آورند.

طبق اطلاعات رسمی دولت چین، نرخ بیکاری در شهرهای این کشور در ماه جولای روی 5.7 درصد ثابت بوده است. اطلاعات اداره ملی آمار چین نشان می‌دهد نرخ بیکاری در این کشور در جولای نسبت به ماه قبل تغییری نداشته است، البته صحت این آمار همواره مورد تردید تحلیل‌گران بوده است.

طی اوج تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد چین در ماه فوریه، نرخ بیکاری در این کشور به بالاترین رقم یعنی 6.2 درصد رسید. تقاضا برای اشتغال به همراه بهبود شرایط اقتصادی در این کشور رو به افزایش است. برخی مشاغل انعطاف پذیر در حال رشد هستند و نقش مهمی در تثبیت اشتغال در چین داشته اند. ازجمله این مشاغل، تجارت الکترونیک با استفاده از تلفن همراه بوده است.

بسیاری در چین در مورد افزایش تقاضا برای دوره های آموزشی آنلاین برای کودکان و بزرگسالان صحبت می‌کنند. والدین چینی تحصیل فرزندانشان را در اولویت قرار می دهند و اجبار آنها برای ماه ها برخورداری از کلاسهای آنلاین باعث طولانی مدت شدن این عادت می شود. با وجود مهار گسترش ویروس کرونا در چین و برگزاری حضوری بسیاری کلاس ها، هنوز هم دوره های آنلاین طرفداران بسیاری دارد.

توسعه سریع فناوری و محدودیت های جدید در فعالیت های تجاری به خاطر همه گیری ویروس کرونا باعث می شود کارمندان مجبور شوند مهارت های فنی را برای رقابت پذیر بودن یاد بگیرند.

 با توجه به اینکه همه گیری ویروس کرونا میلیون‌ها نفر را مجبور کرده در خانه بمانند و فعالیت فروشگاه ها را محدود کرده ، فروش مستقیم به مصرف کنندگان از طریق ویدیوهای زنده در چین افزایش یافته است.

کریس سان، موسس و مدیر عامل شرکت «رید ابراود» که دوره های آموزشی مدیریت ثروت را در چین برگزار می کند طی مصاحبه ای گفت شرکتش در سال جاری به استراتژی ویدیو های کوتاه روی آورده است تا بتواند مشتریان خود را افزایش دهد. وی قصد دارد 10 نیروی کار دیگر به 50 تا 60 کارمند فعلی خود اضافه کند.

خرده فروشی در چین 1.1 درصد در ماه جولای نسبت به سال قبل کاهش داشت ولی 0.85 درصد نسبت به ماه ژوئن افزایش یافته بود. خرده فروشی آنلاین در چین 9 درصد در 7 ماه اول سال جاری میلادی نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: