کد خبر: ۵۱۰۵۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴

رییس محیط زیست شهر تهران گفت: براساس بررسی بعمل آمده از شکایت‌های محیط زیستی واصله چهار ماهه ابتدای سال جاری، بیشترین شکایت ثبت شده مربوط به مناطق ۳،۱۸، ۱۹ و ۲۱ تهران بوده است.

به گزارش شفاف، فاطمه برنا با بیان اینکه طبق بررسی آمار‌ها در این رابطه، آلودگی‌های هوا و صوت بیشترین سهم در میزان آلودگی مناطق ۲۲ گانه تهران را به خود اختصاص داده است، افزود: پسماند، ساخت و ساز غیرمجاز از دیگر موضوعات مورد شکایت شهروندان در طی این مدت بوده است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه مشاغل و صنوف مزاحم مانند آبکاری‌ها به عنوان یکی دیگر از عوامل آلوده کننده محیط زیست تهران محسوب می‌شوند و ساماندهی آن‌ها بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: از این رو مکاتباتی با شرکت ساماندهی مشاغل شهر برای حل معضل ناشی از فعالیت این واحد‌ها انجام گرفته است.

برنا خاطرنشان کرد: امیدواریم با تعامل و همکاری دستگاه‌های مرتبط و همچنین نقش موثر بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها در این امور به نتیجه مطلوب و مدنظر برسیم.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در ادامه با بیان اینکه در بررسی‌های انجام شده برای تعدادی از واحد‌های آلاینده اخطاریه زیست محیطی صادر شد، گفت: پس از پایان مهلت مندرج در اخطاریه و در صورت عدم رفع آلودگی با پیگیری‌های حقوقی با واحد متخلف برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

برنا همچنین تصریح کرد: در پاره‌ای از شکایات همچون نشت فاضلاب و آلودگی آب نیز پس از بررسی اولیه توسط کارشناسان محیط زیست، موضوع برای اقدام قانونی به شرکت آب و فاضلاب اعلام و پیگیری لازم انجام می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار